Зірка SN 2020fqv

У 15 разів більша за Сонце: Hubble зафіксував вибух наднової зірки

NASA

Це допомогло вченим зрозуміти, що відбуватиметься у частині космосу в наступне десятиліття

Космічний телескоп Hubble компанії NASA зафіксував смерть зірки. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Phys.org.

Наднова зірка SN 2020fqv була помічена астрономами на відстані 60 млн світлових років у спіральних галактиках сузір'я Діви, які називають Сіамськими близнюками (NGC 4567 и NGC 4568). Маса зірки майже у 15 разів перевищує масу Сонця.

За допомогою телескопа Hubble вчені отримали знімки залишків зірки, які були зафіксовані майже одразу після вибуху SN 2020fqv. Аналіз світлин допоміг астрономам виявити зірки, на які, ймовірно, у найближчому майбутньому також очікує знищення. 

Вчені простежили за еволюцією речовини – навколозіркового матеріалу, усього за кілька годин після руйнування зірки. Система TESS надсилала зображення кожні півгодини за пару днів до вибуху, а також кількома тижнями після. Це допомогло вченим зрозуміти, що відбуватиметься у частині космосу впродовж наступного десятиліття. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що астрономи знайшли унікальну планету, температура на якій становить понад 1000°С.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ