Потрійна зіркова система

Учені шукають унікальну планету, яка обертається одразу навколо трьох сонць

eso.org

Це найрідкісніша планету у Всесвіті

Астрономи знайшли сліди існування однієї з найбільш рідкісних планет, про які сьогодні відомо науці. Вона обертається одразу навколо трьох зірок, пише "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Химерна зоряна система, що отримала назву GW Orionis, знаходиться за 1300 світлових років від Землі у сузір’ї Оріон.

Ця зоряна система являє собою три запилені помаранчеві кільця, які вкладені одне в одне і нагадують гігантське бичаче око. У центрі цього ока знаходяться три зірки: дві замкнені на тісній подвійній орбіті і обертаються одна навколо іншої, а третя по широкому радіусу обертається навколо двох інших.

Потрійна зіркова система
Потрійна зіркова система
Фото: eso.org

Потрійні системи зірок дуже рідкісні, але є дещо, що робить GW Orionis навіть більш дивовижною. Три пилові кільця системи насправді несумісні між собою, при цьому внутрішнє кільце сильно розгойдується на своїй орбіті.

Вперше GW Orionis помітили у вересні 2020 року. Однак зараз учені з’ясували, що всередині потрійної зоряної системи також може знаходитися молода екзопланета розміром з Юпітер. Вчені припускають, що вона утворилася всередині одного з пилових кілець зоряної системи.

Астрономи поки не можуть зі 100-відсотковою впевненістю підтвердити існування планети, але у них є суттєві підстави так вважати. Якщо наявність планети усередині одного із кілець підтвердиться, ця планета вважатиметься найбільш унікальною у всьому Всесвіті.

Нагадаємо, нещодавно астрономи повідомили, що знайшли новий тип планет, де вже за кілька років можуть виявити життя.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!\

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ