Комета

Більша, ніж усі відомі: астрономи виявили у космосі величезну комету

NASA

Вчені зазначають, що помітили це небесне тіло дуже рано, тож мають нагоду спостерігати "як воно еволюціонує у міру того, як наближається та набирає температуру"

Астрономи помітили у космосі величезну комету, розміри якої значно більші за ті, які раніше спостерігалися. Наскільки це небесне тіло наблизиться до Сонця і чи несе воно небезпеку розповідає "Дивогляд" із посиланням на New Atlas.

Зазначається, що комета C/2014 UN271 (Бернардинеллі-Бернштейна) рухається всередину за траєкторією зовнішньої Сонячної системи. Вона дещо більша за усі інші комети, що були відомі до сьогоднішнього дня. Діаметр C/2014 UN 271 становить 155 км.

Читайте також: Вчені розкрили справжній колір Сонця – чому люди вважають його жовтим.

Вчені зазначають, що помітили це небесне тіло дуже рано, тож мають нагоду спостерігати "як воно еволюціонує у міру того, як наближається та набирає температуру".

"Нам випала нагода відкрити можливо найбільшу комету, яку ми коли-небудь бачили, або більшу за будь-яку іншу добре досліджену комету. Ми помітили її достатньо рано, тому можемо спостерігати за її еволюцією у міру того, як вона наближується та нагрівається", – розповіли астрономи.

Чи несе ця комета небезпеку?

Фахівці зазначили, що C/2014 UN271 не виходитиме за межі орбіти Сатурну, а отже не перебуватиме занадто близько до Сонця. 

Вчений з Університету пенсильванії зазначив, що ця комета "не відвідувала Сонячну систему понад 3 млн років". Науковці вважають, що поява цього небесного тіла може допомогти їм дізнатися більше про утворення Сонячної системи. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що учений відкрив нову комету, яка пролітає навколо Сонця кожні 13 років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ