Зорепад

У жовтні очікуються два зорепади – коли їх можна спостерігати

Shutterstock

Явище відбудеться на початку та в середині місяця

У жовтні очікується на два зорепади, які відбудуться на початку та в середині місяця. Коли саме можна буде спостерігати метеорні потоки та чим вони особливі розповідає "Дивогляд" із посиланням на Королівський музей Гринвіча.

Зазначається, що першим можна буде спостерігати потік Драконіди, який не відбувався вже тривалий час. Він припадає на 8-9 жовтня.

Формування цього зорепаду відбувається у час перетину земною орбітою частини комети 21P/Giacobini-Zinner. Найбільше в історії запам'яталися зорепади цього потоку, що припадали на 1933 та 1946 роки.

Астрономи зазначають, що найкращий час для спостереження за Драконідою – вечір

Також, у жовтні відбудеться ще один метеорний потік – Оріоніда. Його період активності розтягнеться майже на весь місяць – 2-29 жовтня, а максимальна активність припаде на 20-22 жовтня.

Оріоніда має середню силу і зазвичай за годину людина може побачити близько 10-20 метеорів. Разом із цим зорепад може набувати високо активності. Тоді кількість метеорів значно зростає. Так, наприклад, у 2006-2009 роках у період зорепаду Оріоніда спостерігалося близько 50-74 метеорів/год. 

За Оріонідою фаівці також радять спостерігати у темний час доби

 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що космічний телескоп Hubble показав, де народжуються зірки.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ