NASA опублікувало "музику космосу" – відео

Для більшості людей космос передусім асоціюється з тишею. Це недивно, бо звук, який сприймає людське вухо – це коливання частинок повітря, але американські вчені вміють змушувати космічні об'єкти "говорити".

Саме тому фахівці з компанії NASA поділилися новою підбіркою "музики космосу". Про це повідомляє "Дивогляд".

Перший звуковий космічний досвід — композиція телескопа "Хаббл", зроблена у 2018 році. Учені проінтерпретували частоти світла як частоти звуку, а також зробили їх нижче на 50 октав, щоб звук міг потрапити до діапазону людського вуха.

Читайте також: Учені помітили у Чумацькому Шляху величезну таємничу порожнину – фото й відео

На відео невеликі та тьмяні галактики мають короткі звуки, а відносно близькі, яскраві зірки та спіральні галактики — довші, складні та гучні. Роботу в цьому напрямку ведуть у рамках науково-дослідної програми Universe of Learning.

Нещодавно звучання також отримало молоде зоряне скупчення "Вестерлунд 2", якому приблизно 2 млн років. "Хаббл" зафіксував щільні хмари, де зароджуються зірки, а ось космічний телескоп "Чандра" дав нам змогу поглянути на фіолетову колірну гамму.

Також учені дають змогу почути наднову SN 1572, котра спалахнула восени 1572 року в сузір'ї Кассіопеї, приблизно в 2300 парсеках (7500 світлових років) від Сонячної системи. Її максимальній видимій зоряній величині вдалося досягти -4m. Також вона відома як "Наднова Тихо" – на честь датського астронома Тихо Браге.

Читайте також: Коли розпочався відлік часу та чи дійде він до завершення – вчені

Цього разу розширення озвучування відбувається по колу. Рентгенівські дані "Чандри" є невеликими смугами частот, пов'язаними з різними елементами. Вони рухаються як до нашої планети, так і від неї.

Учені пишуть, що червоний колір означає залізо, зелений – кремній, синій – сірку. Ці кольори та ультразвук збігаються: найнижчі ноти з'являються завдяки червоному світлу, а найбільш високі – фіолетовому та синьому. Повному частотному діапазону відповідає білий колір.

M87, яка є величезною еліптичною галактикою і найбільшою у сузір'ї Діви, має у центрі надмасивну чорну діру. Її довго вивчають завдяки "Чандрі" (синій колір) та телескопу Very Large Array (червоний та оранжевий). Експерти з'ясували, що чорною дірою випускаються масивні струменя частинок, котрі взаємодіють з гігантськими хмарами гарячого газу, які її оточують.

Радіодані характеризуються більш низьким тоном, порівняно з рентгенівськими променями, що відповідає їх частотним діапазонам в електромагнітному спектрі. А ось короткі щипкові звуки відтворюються зірками, які оточують чорну діру.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що учені розкрили 850-річну космічну таємницю.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше