Вчені створили VR-путівник по Всесвіту

ІТ-фахівці створили VR-путівник для подорожування Всесвітом – відео

EPFL / YouTube

Кожен може скористатися цією технологією

Сучасні технології не стоять на місці і майже щодня надають людям нові можливості. Так, зокрема, айтішники зуміли створити путівник віртуальної реальності для "подорожування" Всесвітом. Про це повідомляє "Дивогляд". 

Швейцарські вчені випустили бета-версію нового програмного забезпечення, що має відкритий вихідний код VIRUP (Virtual Reality Universe Project). Саме цей механізм й створює космічну віртуальну реальність. 

У систему були введені відомі на сьогоднішній день дані про Всесвіт, на основі яких створили тривимірну панорамну візуалізацію. Зображення складатиметься з понад 4,5 тис різноманітних екзопланет, кількох млн галактик та космічних об'єктів, а також близько 1,5 млрд джерел світла Чумацького Шляху. 

Для активації системи VIRUP достатньо буде використати обладнання для VR. Наприклад, девайс, на якому можна дивитися зображення у 3D-окулярах. 

Автори розповідають, що скористатися їхньою розробкою можна буде цілком безкоштовно.  

"Новизна цього проєкту полягала в об'єднанні всіх доступних наборів даних в одну структуру, коли ви можете бачити Всесвіт у різних масштабах – поруч з нами, навколо Землі, навколо Сонячної системи, на рівні Чумацького Шляху. І час до початку – те, що ми називаємо великим вибухом", – сказав Жан-Поль Кнейб, директор астрофізичної лабораторії EPFL.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що астроном вивчав глибокий космос і зробив цікаве відкриття.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ