Учені розповіли, чи може на Землю впасти Місяць – відео

Багато хто міг читати книжки та бачити фільми, де розкривалася тема падіння Місяця на нашу планету. Однак, якщо ми хотімо ґрунтовно розглянути цю можливість, то звернемося до науковців.

Передусім почнемо з базових положень: Місяць і Земля притягуються один до одного гравітаційною силою, яка залежить від маси об’єктів і відстані між ними. При неякісному роздумі може здатися, що для зіткнення планети та супутника достатнього цього тяжіння. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Wired.

Що ж, це була би правда, якби Місяць не рухався у напрямку, перпендикулярному до сили тяжіння. Саме внаслідок останньої його шлях викривляється у необхідному напрямку, обертається навколо Землі та не "пірнає " у неї. Тобто, рух Місяця відбувається по колу, бо на нього діє сила "вбік", що обумовлено гравітаційною взаємодією із Землею.

Наскільки можливо те, що Місяць "впаде" з орбіти?

У масовій культурі існують твори, які демонструють дивну силу, яка зрушує супутник з орбіти. Щоб краще прояснити це питання звернемося до підрахунків професора фізики університету Луїзіани Ретта Аллена, який врахував силу у 50 разів більшу за тяжіння Землі та теоретично приклав її до взаємодії між Місяцем і нашою планетою.

Земля та Місяць
Земля та Місяць
Фото: Shutterstock

Фахівець моделював це протягом 8 місяців і дізнався, що протягом цього часу зіткнення Землі та її супутника не сталося, але відбулося незначне зміщення останнього на еліптичній орбіті. Втім, на цьому Аллен не зупинився – він застосував аналогічну силу в протилежному від руху Місяця напрямі, але внаслідок цього лише зменшилася швидкість обертання супутника.

Можливо, значно більша сила зможе збити чи зупинити Місяць, але учений не став розраховувати цю можливість, щоб нею не скористалися, наприклад, інопланетяни.

Чи можна "збити" з орбіти Місяць?

З точки зору фізиків, найкращий спосіб, внаслідок якого зіткнеться Місяць і Земля – заморозка орбіти, що зменшить швидкість супутника щодо планети до нуля. Коли обертання Місяця припиниться – той одразу впаде.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що учені показали, як міг утворитися Місяць.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше