Готувався вилупитися: у Китаї знайшли яйце динозавра з ембріоном в ідеальному стані – фото

Понад 20 років тому видобувна компанія Yingliang Group виявила на півдні Китаю скам'яніле яйце, якому не надали значення. Однак, нещодавно знахідку дослідили вчені та помітили всередині яйця ембріон беззубого динозавра-теропода або овіраптора.

Ця істота мешкала за часів Пізнього крейду, 72-66 мільйонів років тому, на території Азії та Північної Америки. Схожа знахідка дуже рідкісна, бо кістки дитинчат динозаврів дуже крихкі та руйнуються до повного скам'яніння. Однак, цей динозавр на ім'я Малюк Інлян – виняток. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на iScience, The Wall Street Journal, France Press і Waisumma.

Передусім зазначимо, що овірапторові – ящеротазові двоногі трипалі динозаврі, які мали вигнутий дзьоб. Останній дозволяв вживати яйця та молюсків. Зазвичай вони досягали розмірів індиків і ваги до 60 кг.

Малюк Інлян – третій зафіксований випадок ембріону теропода, який зберігся до нашого часу. Довжина яйця у формі пігулки становить 17 см, а самого динозавра – 7 см.

За словами палеонтологині з університету Бірмінгема Фіон Вайсум Ма, йдеться про "кращий ембріон динозавра, знайденого за всю історію". Частина виявленого скелета знаходиться у скам'янілій породі, а тому науковці планують відтворити його завдяки КТ-скануванню.

Читайте також:

Його скелет чудово зберігся, а поза ембріону, відома як "повертання", вказує на те, що він був готовий вилупитися. Істота утримувала голову лапками для розколювання шкаралупи. Така позиція характерна також для пернатих. Є припущення, що у процесі еволюції птахи запозичували поведінку динозаврів-тероподів.

"Поведінка сучасних птахів спочатку розвинулася і виникла серед їхніх предків-динозаврів", – стверджує Ма.

Тим не менш, за словами біолога з Пенсільванського університету Шундонга Бі, наразі неможливо зробити точний висновок щодо схожості поведінки птахів і динозаврів.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені встановили нову причину "найбільшого масового вимирання всіх часів".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше