"Сенсаційне відкриття": учені знайшли гігантську сову, яка ховалася від людей 150 років – фото

У лісовому заповіднику хребта Атев (Гана) біолог Імперського коледжу Лондона Джозеф Тобіас і позаштатний еколог Роберт Вільямс знайшли пугача Шеллі – одну з рідкісних різновидів сов.

Цю тварину вперше та востаннє бачили у Гані ще у 1870-х роках. Її встигли описати дослідники, але з того часу пугач Шеллі зник. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Протягом останніх десятиліть багато разів повідомляли про те, що птаха знаходили, але жоден із випадків не підтвердили. За словами орнітологів, цю тварину важко побачити, але можна почути завдяки її характерному звуку, який відрізняє істоту від звичайних сов. Також вона виділяється чорними очами, жовтим дзьобом, великим розміром тіла та смугастим пір'ям.

Ілюстрація пугача Шеллі 1875 року
Ілюстрація пугача Шеллі 1875 року
Фото: John Gerrard Keulemans

Єдині фотографії цього птаха зробили у зоопарку Антверпена (Бельгія) у 1975 році, де він жив у неволі. Експерти стверджують, що усього на Землі мешкає усього кілька тисяч особин, а тому цей вид знаходиться під загрозою зникнення.

Біолог і позаштатний еколог знайшли цю сову випадково, яку вони злякали з денного сідала.

"Вона була настільки великою, що спочатку ми прийняли її за орла. На щастя, пугач сидів на низькій гілці, і коли ми підняли бінокль, у нас відвисли щелепи. У тропічних лісах Африки немає іншої такої сови", – стверджує Джозеф Тобіас.

Тварина була нерухомою близько 10-15 секунд, протягом яких дослідники сфотографували рідкісну тварину. Тобто, йдеться про документальне підтвердження пугача Шеллі у дикій природі.

Пугач Шеллі, якого знайшли у лісовому заповіднику хребта Атев (Гана)
Пугач Шеллі, якого знайшли у лісовому заповіднику хребта Атев (Гана)
Фото: Robert Williams / Imperial College London

Читайте також: Учені оживили стародавню істоту після вічної мерзлоти – фото

Читайте також: Дивовижно: у США знайшли загадкову рибу-перевертня, яка вводила в оману вчених понад 100 років – фото й відео

Читайте також: "Це не розіграш": у Тасманії сфотографували тварину, яку вважають вимерлою – фото й відео

"Це сенсаційне відкриття. Ми роками шукали цю загадкову птицю у західних низинах, тому знайти її тут, у гірських лісах східного регіону – це великий сюрприз", – стверджує експерт з біорізноманіття з Університету навколишнього середовища Гани Натаніель Аннорба.

Учасники різних екологічних груп закликають, щоб цей ліс оголосили національним парком. Можливо, це захистить пугачів Шеллі, бо наразі частині лісу загрожує незаконна вирубка та видобуток алюмінієвої руди.

"Сподіваюся, відкриття такої рідкісної та чудової сови посилить ці зусилля, щоб врятувати один з останніх диких лісів у Гані", – підсумував Роберт Вільямс.

Читайте також: Плід кохання: дика зебра спарувалася з віслюком і народила незвичного малюка – фото

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше