Розкопки у печері Арма Вейрана

Найдревніше в Європі: науковці знайшли поховання немовляти, якому 10 тис років – фото

Dominique Meyer

Поблизу дитини, яка померла у віці від 40 до 50 днів, знайшли інші цікаві артефакти

В Італії археологи розкопали у печері останки дівчинки-немовляти. Виявилося, що це найдревніше подібне поховання на території Європи. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Знахідка була зроблена у печері Арма Вейрана (північний захід Італії) науковцями з Університету штату Колорадо. Немовля, яке було дитиною мисливців-збирачів, назвали Неві.

"Є багато людських поховань, зроблених близько 14 тисяч років тому. Але, що стосується пізнього періоду верхнього палеоліту і раннього періоду мезоліту, то їх дуже мало. І дуже рідко можна знайти поховання немовлят", – розповів учений Джеймі Ходжкінс.

Згідно результатам радіовуглецевого аналізу, дівчинка померла у віці від 40 до 50 днів, а вік поховання – 10 тис років, що робить його найдревнішим в Європі. На думку вчених, це відкриття вказує на егалітарний характер тієї епохи та на те, що дитину тоді вважали повноцінною людиною.

Поблизу останків також знаходилися:

  • Прикраси, а саме намисто з черепашок та кіготь пугача. Їх виготовили дуже ретельно та вони могли належати іншим членам групи, які віддали предмети для поховання.
  • Інструменти віком 50 тис років.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як вперше в історії знайшли вагітну давньоєгипетську мумію.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ