Вагітна мумія

"Приголомшливе відкриття": вперше в історії знайшли вагітну давньоєгипетську мумію – фото

Warsaw Mummy Project

Бальзамована жінка жила за часів Клеопатри

Польська академія наук сканувала всі давньоєгипетські мумії у місцевих музеях та зробила цікаве відкриття. Одна з мумій виявилася 20-річної жінкою, яку забальзамували з плодом всередині. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Nauka w Polsce.

Мумію, яка знаходилася з 1917 року в Національному музеї у Варшаві (Польща), знайшли в 1800-х роках у Королівських гробницях у Фівах. Її бальзамували приблизно 2 тис років тому, коли царювала Клеопатра.

20-річну жінку загорнули в дорогу тканину та поховали з амулетами, які зображують чотирьох синів бога Гора. Судячи за місцем поховання, вона була місцевою елітою. Це перший випадок у історії, коли знайшли мумію вагітної жінки.

Раніше вважали, що це тіло належить чоловікові, священнику на ім'я Хор-Дехуті, але ретельне сканування все змінило.

Виявилося, що це жінка, яка померла вагітною. Вік плоду становив від 26 до 30 тижнів. На думку автора дослідження, доктора Войцеха, дитину залишили в тілі матері, бо вона ще не встигла народитися та не отримала ім'я.

Це безпосередньо впливає на те, що вона не змогла б відправитися в загробне подорожування, а тому бальзамувальники вирішили видалити лише внутрішні органи.

"Для єгиптологів це приголомшливе відкриття, тому що ми мало знаємо про те, який статус мали вагітні жінки і як розглядався статус ненародженої дитини в Стародавньому Єгипті", – розповів доктор Ейсмонд.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що в Чилі знайшли муміфікованих папуг.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ