Розкопки

Найдавніша прикраса в історії Євразії: у Польщі знайшли артефакт із кістки мамонта, якому понад 40 тис років – фото

Shutterstock

Візерунок на знахідці відповідає кількості мисливських трофеїв або фазам місяця

У Польщі посеред печери знайшли підвіску з кістки мамонта. Виявилося, що їй 41,5 тис років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science News.

Прикрашена візерунком підвіска з кістки мамонта та шило з кістки коня були знайдені у 2010 році у печері Стайня археологом Миколою Урбановським. Однак, їх вік лише нещодавно встановили науковці.

Радіовуглецевий аналіз показав, що артефактам приблизно 41,5 тис років, тобто вони є представниками раннього етапу пізнього палеоліту, коли Homo sapiens розселювалися в Європі. Таким чином, ця прикраса з мамонтової кістки – найстаріша прикраса в Євразії.

Прикраса з мамонтової кістки
Прикраса з мамонтової кістки
Фото: Antonino Vazzana / BRAVHO Lab, Bologna University

На підвісці виявили 50 місць проколів у вигляді несиметричної петлі та дві наскрізні дірки. Є версія, що цей візерунок відповідає кількості мисливських трофеїв або фазам місяця.

"Товщина пластини становить близько 3,7 мм, що показує дивовижну точність вирізання проколів і двох отворів для її носіння", – розповіли науковці.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у Великій Британії знайшли найбільший англосаксонський скарб в історії.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ