Зебра

Зебри білого кольору з чорними смугами чи навпаки – відповідь учених виявилася сюрпризом

Shutterstock

Особливий візерунок зебр має сенс для їх виживання

Кожна особина зебр, що населяють савани Східної та Південної Африки, має унікальні смуги на тілі. Однак, незважаючи на різні забарвлення та візерунки у кожного виду зебри, всі вони мають один колір шкіри. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Науковець з Каліфорнійського університету в Девісі Тіма Каро стверджує, що у кожної зебри чорний колір шкіри. Однак, яка у них шерсть – біла з чорними смугами чи навпаки? Зазвичай люди схиляються до першого варіанта.

Передусім зазначимо, чому зебри смугасті. Справа у тому, що завдяки цьому візерунку ці тварини менше страждають від укусів африканських ґедзів. Останні є переносниками смертельних для зебр захворювань. Однак, цих комах більше приваблює однотонна поверхня, а не смугаста.

"Дуже мало ссавців із контрастними смугами, як у зебри. Я думаю, що це еволюційно сформований захисний механізм від укусів комах", – стверджує Тіма Каро.

Зебри
Зебри
Фото: Shutterstock

За словами фахівців, біла та чорна шерсть зебр росте з фолікула, який наповняють клітини меланоцитів. Останні виробляють меланін – пігмент, який відповідає за колір шкіри та волосся. Якщо багато, то з'являється темніший колір, а якщо мало – світліший. Чорна шерсть зебр характеризується високим вмістом цього пігменту, а біла шерсть – ні.

Це обумовлено тим, що меланоцити деактивуються фолікулами, з яких росте світліша шерсть, а тому пігмент не виробляється. Науковці стверджують, що меланін припиняє вироблятися, коли росте біла шерсть. Тобто, зебри насправді мають чорну шерсть і білі смуги.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про найшвидшу тварину на Землі. Ви можете здивуватися, але нею виявився не гепард.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ