Папуга та знак питання

Це не папуга: вчені назвали тварину, яка вміє розрізняти людську мову

колаж 5.ua / Shutterstock

Робота мозку цих істот нагадує людей

Угорські дослідники розповіли про тварину, яка вміє розрізняти людську мову, відрізняти межі слів і навіть "розбивати" її на звуки. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Current Biology.

У ході дослідження фахівцям допомогло вивчення активності мозку різних тварин завдяки магнітно-резонансному томографу та електроенцефалографу. Виявилося, що собаку можна швидко навчити розпізнавати невідомі їй слова та рідкісні комбінації звуків, які часто зустрічаються у людській мові.

Це стало першим випадком у науковій історії, коли тварина змогла статистично навчатися. Згідно МРТ мозку цієї тварини, коли вона сприймає мову, то починають діяти спеціалізовані відділи мозку й універсальні області сірої речовини.

Білий хаскі
Білий хаскі
Фото: Shutterstock

Даний принцип роботи нагадує мозок людини. На думку вчених, така здатність собак обумовлена тим, що вони є тваринами, яких одомашнили першими.

"Відстеження закономірностей притаманно не тільки людям. Багато тварин навчаються на закономірностях у навколишньому світі, це називається статистичним навчанням. Що робить мову особливою, то це те, що її обробка вимагає складних обчислень. Щоб вивчити нові слова з безперервної мови, недостатньо підрахувати, як часто певні склади зустрічаються разом. Набагато важче зрозуміти, коли ці склади зустрічаються разом. Саме так діти проводять сегментацію слів", – розповіла етолог Маріанна Борос.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, чи розуміють коти нашу мову і як вони з нами спілкуються. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ