Моторошні гіганти й комічні малюки: ТОП-10 найдивніших істот, яких викидало на берег – фото

Безкраї водні простори часто використовували у кінематографі, літературі та релігії як місце, наповнене величезними і жахливими істотами. Багатьом здавалося, що подібні створіння ніколи не опиняються на суші з людиною, але історія доводить протилежне

Гігантський кальмар

Гігантський кальмар
Гігантський кальмар
Фото: Enrique Talledo, www.enriquetalledo.com

У міфах і легендах багато історій присвячено гігантським кальмарам, але люди їх бачать нечасто. Ця величезна істота – найбільша безхребетна на планеті, яка також має найбільші очі серед тварин. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Вони мешкають на великій глибині, але інколи опиняються на суші. Зокрема, у 2017 році на іспанському пляжі був помічений величезний кальмар, довжина якого була 8 м, а вага – 180 кг.

Минулого року в Південній Африці помітили ще одне таке гігантське створіння, яке було неушкоджене та мало ще більші габарити – 4 м у довжину та вагу понад 330 кг.

Читайте також: Як "злюки-бобри": в Азовському морі курортники помітили загадкових створінь – фото

Волохатий звір

Волохатий звір на Філіппінах
Волохатий звір на Філіппінах
Фото: ViralPress

У 2018 році жителі Філіппін помітили величезну 6-метрову волохату істоту на березі, яка мала шокуючий запах, що було обумовлено гниттям. У вчених є припущення, що на суші опинилися останки кита, а "волосся" на них – насправді м'язові волокна.

Акули без органів

Акула без печінки
Акула без печінки
Фото: Marine Dynamics

У 2017 році поблизу узбережжя Південної Африки помітили трьох великих білих акул. Всі вони не мали печінки, а одна з них – серця.

Їх дослідили експерти для встановлення причини смерті. Вони вважають, що акули стали жертвами косатки. Ці істоти часто нападають на акул і поїдають їх органи, а особливо печінку, бо у ній багато жирів і поживних речовин.

Морський чорт

Європейський морський чорт
Європейський морський чорт
Фото: Crystal Cove State Park / Facebook

Про цю дивовижну істоту, помічену цього року в національному парку в штаті Каліфорнія (США), ми вже писали. На пляжі відпочивав чоловік, який помітив глибоководну рибу, відому як європейський морський чорт чи гімантолоф.

Переважно цю тварину зустрічають в океані на глибині приблизно 900 метрів, а тому її поява на суші – дуже рідкісна подія.

Морська картопля

Морська картопля
Морська картопля
Фото: Shutterstock

У 2018 році на пляжі Корнуолла (Велика Британія) туристи помітили істот, які відомі як "серцеві їжаки" чи "морська картопля". Цих їжаків, розмір яких можна порівняти з тенісним м'ячем, покривають короткі жовто-коричневі шипи.

Переважно ці істоти зариваються на кілька дюймів у морське дно. На думку експертів, вони могли з'явитися на мілини внаслідок шторму, який зненацька застав створінь під час масового спарювання.

Морські леви без голови

Сивуч (північний морський лев)
Сивуч (північний морський лев)
Фото: Shutterstock

Минулого року на березі острова Ванкувер (Канада) помітили кількох морських левів Стеллера без голови. В експертів з морських ссавців було припущення, що голови зникли внаслідок дій людей, а не стерв'ятників чи інших хижаків. Втім, навіть зараз незрозуміло, що насправді сталося з цими тваринами.

Риба-пеніс

Риба-пеніс, Urechis unicinctus
Риба-пеніс, Urechis unicinctus
Фото: Shutterstock

У 2019 році у Каліфорнії на пляж масово викинуло рибу-пеніс (Urechis unicinctus) – пухкого рожевого морського черв'яка, якого також називають жирний шинковий черв'як. Фалічна форма хробака, довжина якого 25 см, чудово слугує для будівництва нір у приливних зонах і вилову їжі завдяки слизовим тенетам. Учені припускали, що вони могли з'явитися на березі внаслідок шторму.

Риба-пеніс (Urechis unicinctus) у Каліфорнії
Риба-пеніс (Urechis unicinctus) у Каліфорнії
Фото: @BayNature / Twitter

Читайте також: Учені оживили стародавню істоту після вічної мерзлоти – фото

"Скляні істоти"

У 2014 році вздовж західного узбережжя США масово викинуло "скляних істот", які виявилися вітряними моряками, так званими вєлєллами. Вони замість укусу зосереджуються на своєму вітрильнику.

Завдяки своїй будові, куди входять сотні дрібних організмів, вони подорожують відкритим океаном. Тобто вєлєлла, – не окремий організм, а колонія гідроїдів.

Втім, у неї були значні пошкодження від шторму. Судячи з усього, істоти опинилися на піску внаслідок цього природного явища.

Великоголовий алепізавр

Alepisaurus ferox, великоголовий алепізавр
Alepisaurus ferox, великоголовий алепізавр
Фото: NOAA

У 2014 році туристи на пляжі у Північній Кароліні помітили ікласту рибу без луски. Тварину ідентифікували як довгохвосту рибу-ланцет (Alepisaurus ferox). Вона є незвичайним нічним хижаком, який їсть риб, кальмарів і ракоподібних.

Виявилося, що істота була живою. Її випустили у більш глибоку воду, але згодом риба знову опинилася на пляжі. Можливо, стан її здоров'я вже не дозволяв нормальним чином виживати.

Дивна істота, яка розкладається

Дивна істота, яка розкладається
Дивна істота, яка розкладається
Фото: Amy Cesar

У 2018 році у штаті Мен (США) помітили 5-метрову істоту, яка вже настільки розклалася, що її було майже неможливо ідентифікувати. Величезні розміри схилили очевидців до припущення, що перед ними останки кита.

Однак, на думку експертів, насправді на пляж викинуло гігантську акулу. Її розміри були настільки величезними, що для ліквідації тіла з пляжу довелося скористатися бульдозером.

Читайте також: Дивовижно: у США знайшли загадкову рибу-перевертня, яка вводила в оману вчених понад 100 років – фото й відео

Дивіться також відео 5 каналу: ПАМ'ЯТІ "ДА ВІНЧІ": "Якщо ти не хочеш бути в ярмі і рабом, то треба боротися"

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше