Гарфілд, якого любили вікінги: чому руді коти такі нахабні та впевнені у собі 

Принаймні більшість людей має слабкість до котиків, а серед усіх пухнастих малюків руді коти виділяються особливо

У світі котів вони уособлюють допитливість, співучість та нахабство. Тож, чи правильно вважати рудих котів особливими серед інших, чи це просто помилковий стереотип? Про це розповість "Дивогляд" із посиланням на коментар британського експерта з поведінки котів, Роджера Тейбора, для BBC.

Рудих котів любили вікінги?

Наявний науковий консенсус вказує на те, що є відмінності в темпераменті між різними породами, наприклад, у бірманців або персів, але не у забарвленні шерсті. Проте, дослідження відповідей власників показують, що сірі та ситцеві коти вважаються "відстороненими", тоді як руді кішки оцінюються як "дружелюбніші та ніжніші.

Тейбор зазначає, що можливо, генетика відіграє певну роль, оскільки для отримання рудого забарвлення кішка повинна успадкувати дві копії специфічного гена, тоді як кіт – лише одну.

"Вимірювання також показали, що загалом руді коти важчі за більшість кішок інших забарвлень. Вони зазвичай вищі та ширші, ніж більшість інших котів", – додає експерт.

Це поки що не має наукового підтвердження, але, можливо, сміливий та комунікабельний характер рудих котів пов’язаний з їхніми більшими розмірами в середньому. Руді коти просто відчувають себе королями котячого світу, тому менше схильні до страху перед людьми.

Можливо, комунікабельність рудих котів стала однією з причин їх популярності серед вікінгів. За словами пана Тейбора, у містечку Йорк, яке колись було оплотом вікінгів, живе більше рудих котів, ніж у всьому Лондоні.

Вікінги
Вікінги
Фото: Shutterstock

"Можливо, вікінгам просто подобалося характерне хутро, але я припускаю, що доброзичливий та менш полохливий характер рудих котів міг бути причиною того, чому вони так вільно заходили на їхні човни. Можна сказати, що руді коти мають характер вікінгів, дружні до людей, з якими ладнають, але люті до котів-супротивників", – висловлює своє припущення експерт.

Окремо зазначимо, що вікінги були відомі не лише своїми бойовими навичками, але й турботою про своїх домашніх улюбленців. Поміж них були коти, які допомагали у боротьбі з гризунами та були вірними компаньйонами. Собаки відігравали важливу роль у щоденному житті вікінгів, вони використовувалися для полювання, охорони поселень і супроводжували воїнів у походах.

Крім того, вікінги також можливо тримали птахів, зокрема воронів, які вважалися символом мудрості та провидіння. Такі домашні улюбленці доповнювали життя вікінгів і відображали їхнє відношення до природи та навколишнього світу.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як дівчина випадково відправила свою кішку в коробці з посилкою.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше