Українці, біженці, переселенці

Повернення чоловіків призовного віку в Україну – європейська країна зробила важливу заяву

Shutterstock

У цьому питанні є певні нюанси

Прем'єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте вирішила заперечити повідомлення про те, що Вільнюс візьме на себе зобов'язання щодо повернення українських чоловіків призовного віку назад додому. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Financial Times.

За її словами, Європейський Союз забезпечив захист українським громадянам, зокрема чоловікам, принаймні до березня 2025 року.

"Ми не будемо проводити депортації або розшукувати українських чоловіків у нашій країні, оскільки це було б порушенням закону", – підкреслила глава литовського уряду.

Проте, якщо Київ продемонструє, що чоловік ухиляється від призову на військову службу, йому може бути відмовлено у видачі посвідки на постійне проживання.

Шимоніте зауважила, що має намір допомогти Україні гарантувати, що у неї є потенціал для оновлення своєї армії, і "дозволити людям, які брали участь у війні протягом тривалого часу, відпочити".

Раніше ми розповідали, що українці стали частіше виїжджати із країн ЄС.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ