Гроші

На що українці витрачають гроші за кордоном – статистика

Jason Leung / Unsplash

Також названо Топ-3 країн, де здійснюється найбільше транзакцій картками

З початком повномасштабної війни частка особистих витрат українців в іноземних країнах виросла майже вп’ятеро – до 1,219 млрд доларів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "РБК-Україна".

Тобто, в березні 2022 року громадяни України за кордоном витратили понад мільярд доларів на особисті потреби. Висновки стосовно напрямків витрат українських біженців за кордоном можна зробити на основі статистики, яку надали комерційні банки журналістам.

Згідно з інформацією Дениса Воробйова, директора департаменту розробок інноваційних технологій в ПУМБ, головні категорії витрат клієнтів банку, які тимчасово перебувають за кордоном, практично не змінюються з початку війни. Найбільше коштів витрачається на продукти – 34% всіх клієнтів банку за кордоном придбали товари цієї категорії.

Крім того, значну частку складають витрати на кафе та ресторани (21% у четвертому кварталі 2023 року), а також аптеки (19%). Далі йдуть витрати на одяг/взуття, АЗС (паливо та супутні товари), транспорт/готелі.

Топ-3 країн, де здійснюється найбільше транзакцій картками ПУМБ, – Польща, Німеччина та Чехія. За даними Правекс Банку, серед країн з найбільшою кількістю закордонних операцій згадуються: Польща, Німеччина, Іспанія, Ірландія, Нідерланди, Велика Британія, США та Італія.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що одна з найпопулярніших серед українських біженців країн збільшить для них виплати.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ