На українських біженців чекають важливі зміни у двох європейських країнах

Уряд Швеції готується до розширення підтримки українських біженців, а у Норвегії планують змінити програму прийому українців для їх швидшої інтеграції на ринку праці

Почнемо зі Швеції: там українцям дозволять отримувати шведський номер соціального страхування, що відкриє доступ до різних послуг. Також передбачається значне збільшення виплат. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на TV4.

Уряд Швеції підготував законопроєкт, який дозволить українським біженцям зареєструватися в країні та отримати шведський номер соціального страхування.

"Це означає, що вони матимуть доступ до шведської системи охорони здоров'я, можливість отримати BankID, а також значно підвищиться рівень підтримки", – заявила міністр міграції Марія Мальмер Стенергард.

Якщо законопроєкт буде прийнятий, добова сума виплат збільшиться з 71 шведської крони (6,28 євро) до 308 шведських крон (27,26 євро), що перетвориться на місячну суму близько 818 євро для українських біженців.

Ця ініціатива спрямована на тих українців, які вже понад рік перебувають у Швеції та планують залишитися на довше. Політики закликають уряд прийняти тимчасові заходи зі збільшення фінансової підтримки українців до прийняття закону.

"Українці хочуть і мають стати ресурсом суспільства"

Своєю чергою, у Норвегії планується змінити програму прийому українців для їхньої швидшої інтеграції на ринок праці. Зараз, через зростання потоку біженців, новоприбулим доведеться довше залишатися у прийомних центрах, а також поєднувати навчання з роботою.

Протягом останніх 8 тижнів кількість українців, що прибули до Норвегії, перевищила кількість біженців, які прибули до інших скандинавських країн разом узятих, повідомила міністр юстиції та громадської безпеки Норвегії Емілі Енгер Мель. Уряд попереджає, що через великий наплив людей новоприбулим доведеться триматися у прийомних центрах довше. Також можлива потреба в наданні інших житлових приміщень зі зниженими стандартами.

У жовтні у Норвегії планується створити від 2000 до 3000 місць у прийомних центрах. Муніципалітетам нададуть повноваження створювати нові притулки.

Влада очікує, що наплив біженців залишатиметься високим. З початку війни до Норвегії прибуло понад 65 тисяч українців. У 2023 році – 29 тисяч людей. Метою уряду є швидка інтеграція українців у роботу та можливість самостійного забезпечення. Наразі працюють 5150 біженців, із яких за місяць працевлаштувалися 542 людини.

"Українці хочуть і мають стати ресурсом суспільства. Саме тому ми вдосконалюємо інтеграційну програму з метою швидше залучити до роботи ще більше людей", – заявила міністр зайнятості та інклюзії Тоньє Бренна.

Українцям із середньою освітою пропонується 15 годин орієнтованих на роботу занять на тиждень в рамках інтеграційної програми, або ж 50% програмного часу.

"Робоче місце є найкращим способом інтеграції. Протягом осені та зими тисячі українців пройдуть вступну програму. Ми хочемо бачити більше людей, які працюють та одночасно здобувають освіту", – підкреслила міністр праці.

Уряд планує створити цифрову систему навчання, щоб легше поєднувати освіту з роботою. Також пропонується посилити умови продовження інтеграційної програми – її можна буде продовжити лише за наявності роботи або досвіду роботи.

Міністри додатково пропонують, щоб муніципалітети могли відмовити у наданні вступної програми для людей, які вже працюють або мають пропозицію про роботу.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що українським біженцям у Польщі виплатять нову грошову допомогу.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше