Українці, біженці, переселенці

Які країни ЄС продовжать надавати допомогу українським чоловікам з недіючим закордонним паспортом – перелік

Shutterstock

Деякі країни категорично проти депортації біженців

Міністерство закордонних справ України ухвалило рішення обмежити консульські послуги для українських чоловіків призовного віку за кордоном. Так, багато громадян зіткнулася з проблемою оформлення та продовження терміну дії свого документа, що посвідчує особу за межами України.

Які європейські країни дозволять біженцям з недійсними закордонними паспортами залишатися на їхній території та продовжать надавати допомогу – розповідає "Дивогляд". 

Польща

Раніше польська влада заявила про готовність вислати чоловіків призовного віку на територію України, щоб вони "виконали свій громадянський обов'язок". Однак, масового висилання українців не буде, оскільки це суперечить протоколу Європейської конвенції з прав людини.

Разом із цим, голова МВС Польщі Марчін Кервінський раніше зазначив, що "Польща надасть тимчасовий захист для українських біженців без паспорта".

"Ті, хто без паспортів підлягатиме тимчасовому захисту. Польща охоронятиме їхні права і нікому не передасть їхні приватні дані, зокрема Україні", – зазначив міністр.

Однак, за бажанням, влада країни може обмежити державні послуги або соціальну допомогу біженцям.

Читайте також: Перетин кордону у 2024 році: кого з жінок можуть не випустити з України.

Литва

Бажання вислати українців назад на батьківщину висловив міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас. Так, чиновник заявив, що Вільнюсу необхідно подумати, як допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Щоправда, вживання якихось конкретних заходів щодо військовозобов'язаних українців у Литві поки не планується.

Читайте також: Обмеження для українських чоловіків за кордоном – які зміни передбачає новий закон про посилення мобілізації.

Німеччина

Ця європейська країна має відмінну позицію щодо українських біженців. У берлінському сенаті зауважили, що надання чи продовження українським біженцям тимчасового посвідки на проживання у Німеччині не вимагає обов'язкової наявності у них закордонного паспорта. У Німеччині важливо мати хоча б якусь можливість встановлення особистості біженця.

Разом із цим, варто нагадати, що незважаючи на прохання української влади сприяти поверненню українських чоловіків назад в Україну, у Німеччині спростили процедуру отримання громадянства. Так, деякі українські біженці можуть отримати німецький паспорт уже менше, ніж за рік.

Що кажуть інші країни

Наразі лише три країни надали офіційні заяви щодо подальших дій з українськими біженцями. Аналізувати ситуацію в інших європейських державах наразі можна лише на основі їхніх попередніх офіційних заяв.

  • Австрія

У вересні 2023 року МЗС країни офіційно заявило, що не видаватиме українській владі чоловіків призовного віку, які знайшли порятунок від війни у їхній державі;

  • Чехія

У січні 2024 року міністр закордонних справ Ян Липавський також наголосив, що "країна не має правових механізмів для відправки військовозобов'язаних біженців назад до України";

  • Угорщина

Влада цієї країни має категоричну позицію щодо екстрадиції чоловіків з України і наголошує, що не розглядає можливості видавати Україні військовозобов'язаних біженців, а тим паче депортувати їх зі своєї держави.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, які зміни передбачає новий закон про посилення мобілізації.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ