Повістка

Обмеження для українських чоловіків за кордоном – які зміни передбачає новий закон про посилення мобілізації

Суспільне Черкаси

Новий закон про посилення мобілізації в Україні набере чинності лише через місяць після того, як його підпише президент

В Україні планують ухвалити новий закон про мобілізацію, який передбачає чимало змін для українців. Які обмеження запровадять щодо чоловіків, які перебувають за кордоном – розповідає "Дивогляд" із посиланням на публікацію Адвокатського бюро "Пані в законі" у Telegram.

За словами адвоката Марії Левченко, військовозобов'язані чоловіки зможуть звертатися до консульських установ лише за умови, якщо вони оновили свої персональні дані для військового обліку. 

"Законопроектом 10449, який уже ухвалили, вводиться обов'язок всіх чоловіків, віком від 16 до 60 років, які перебувають за кордоном, при зверненні до консульських установ обов'язково оновлювати персональні дані для військового обліку. І послуги дипломатичними установами України за кордоном не будуть надаватися, аж поки військовозобов'язаний не оновить свої дані", – пояснює адвокат.

Читайте також: В Україні усім військовозобов'язаним чоловікам можуть дозволити виїжджати за кордон під час війни – але є умови.

Як відмітила Марія Левченко, Кабмін має розробити порядок, який буде регламентувати як дипломатичні установи перевірятимуть військово-облікові дані.

"Тобто, якщо оновлюються дані, то тільки тоді громадянину надаються консульські послуги", - говорить адвокат.

Які зміни передбачає новий закон

Зауважте, що новий закон про посилення мобілізації в Україні набере чинності лише через місяць після того, як його підпише президент.

Після цього чоловіки, віком від 25 до 60 років, зобов'язані будуть упродовж 60 днів з моменту набрання чинності закону оновити свої дані в ТЦК та СП. Новий закон передбачає створення і ведення електронного кабінету для військовозобов'язаних. Це дозволить оновлювати свої дані дистанційно.

Військовозобов'язані також повинні носити з собою військово-обліковий документ і пред'являти його на вимогу представника ТЦК, прикордонної служби чи поліцейського.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що в Україні розширили перелік громадян, які можуть отримати відстрочку від мобілізації.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ