Прапор Німеччини

У Німеччині спростили процедуру отримання громадянства – українські біженці можуть отримати паспорт менше, ніж за рік

Shutterstock

Величезна кількість українських біженців вже адаптувалися у Німеччині, інтегрувалися у суспільстві, працевлаштувалися та активно вчать державну мову

У Німеччині спростили процедуру отримання громадянства. Українці, які перебувають у цій європейській країні, можуть претендувати на німецький паспорт вже менше, ніж за рік.

Що потрібно для отримання громадянства Німеччини і коли іноземець може отримати паспорт цієї європейської країни – розповідає "Дивогляд із посиланням на ukrainskagazeta.de та DW.

Реформа законодавства Німеччини щодо отримання громадянства перш за все передбачає скорочення терміну проживання у країні перш, ніж отримати паспорт.

Так, іноземці можуть подати заяву на отримання громадянства Німеччини через 5 років проживання у ФРН, а за особливих досягнень в інтеграції – через 3 роки. Раніше терміни становили 8 та 6 років відповідно.

Читайте також: Українських біженців просять поїхати з Німеччини – у чому причина

Багато українських біженців, які зараз перебувають у Німеччині, вже навесні наступного року можуть претендувати на отримання громадянства цієї держави.

Це цілком реально для тих, хто прибув у Німеччину у березні 2022 року, знайшов роботу, вивчив німецьку мову та веде суспільно корисну діяльність (наприклад, волонтерство).

"З 2025 року багато втікачів від війни в Україні будуть в праві претендувати на громадянство", – сказав керівник юридичного департаменту міністерства внутрішніх справ федеральної землі Гессен Вільгельм Кантер.

Читайте також: Обмеження для українських чоловіків за кордоном – які зміни передбачає новий закон про посилення мобілізації.

Умови для отримання громадянства Німеччини

Однією з основних вимог для набуття німецького громадянства є знання державної мови на рівні В1. Також важливо мати докази відсутності правопорушень.

За новим законом при отриманні паспорта Німеччини не треба відмовлятися від свого попереднього громадянства. Раніше це було обов'язковою умовою.

Також важливо, щоб кандидат на отримання громадянства Німеччини був здатний самостійно забезпечувати себе фінансово.

Читайте також: Мобілізація жінок в Україні: кому обов'язково треба стати на військовий облік і за яких умов можна звільнитися зі служби.

Кому можуть відмовити в отриманні громадянства

За новими вимогами у Німеччині можуть відмовити у видачі паспорта особам, які підтримують расизм, антисемітизм та мають інші дискримінаційні чи людиноненависницькі погляди.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ