Для українців зміняться умови в'їзду до ЄС – що треба знати

bordercriminologies.law.ox.ac.uk/

Прикордонники більше не ставитимуть у паспорт штампи про в’їзд і виїзд

На території Євросоюзу запровадять нову систему в'їзду для громадян з країн, що не входять до складу ЄС. Це стосуватиметься, зокрема, й українців, передає "Дивогляд".

В яких країнах діятиме система EES?

Система EES пошириться на в’їзді до 29 країн ЄС і Шенгену, зокрема Румунії та Болгарії, а також Норвегії, Швейцарії, Ліхтенштейну та Ісландії, які не є членами ЄС. Вона має запрацювати вже восени і може суттєво змінити процедуру перетину кордону з країнами Євросоюзу та Шенгену.

Що зміниться?

Так, за умови перетину кордону ЄС у межах безвізу або з короткотерміновими візами, громадяни України та інших держав повинні будуть здати свої біометричні дані. Для цього на кордоні будуть встановлені спеціальні кіоски самообслуговування, де мандрівники зможуть відсканувати пальці та обличчя. Водночас, прикордонники більше не ставитимуть у паспорт штампи про в’їзд і виїзд.

Як повідомили в Єврокомісії, така процедура створить затримку на кордоні приблизно на 40 сек, але вона компенсується економією часу на інших етапах контролю.

Чого очікувати українцям?

Громадяни України, у тому числі й ті, хто має статус тимчасового захисту, повинні будуть здавати відбитки пальців і фото на в'їзді до країн Євросоюзу. 

У зв'язку з цим, на українському кордоні можуть утворитися ще більші затримки водіїв вантажівок, рух яких і так значно уповільнений.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що українські чоловіки зізналися, чи залишаться вони у країні, коли відкриють кордони.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ