депортація, біженці

Деякі країни ЄС готові вислати українських чоловіків назад в Україну – чи депортуватимуть військовозобов'язаних примусово

Shutterstock

Українська влада ухвалила рішення щодо обмеження надання консульських послуг за кордоном чоловікам, які не оновили свої дані у військкоматах, а також закликала інші країни сприяти поверненню військовозобов'язаних назад в Україну

Раніше у Польщі заявили, що вважають такі заходи необхідними. Чи означає це, що громадян України призовного віку депортуватимуть з ЄС – розповідає "Дивогляд".

У міністерствах оборони Литви та Польщі заявили про готовність вислати чоловіків призовного віку на територію України. Юрист, доцент кафедри міжнародного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Роман Єделєв, спираючись на протокол Європейської конвенції з прав людини, заявив, що масового висилання Українців з країн ЄС не буде.

"Одразу з'являється якась ідея про депортацію, про те, що українських чоловіків в Польщі чи в Литві будуть хапати та везти на кордон, передавати прикордонникам чи комусь іншому. Так воно не буде відбуватися. Європейська конвенція про права людини має додатковий протокол, який забороняє масове висилання іноземців", – запевнив юрист.

Читайте також: Для українців зміняться умови в'їзду до ЄС – що треба знати.

Разом із цим, юрист додав, що влада європейських країн може обмежити державні послуги або соціальну допомогу біженцям.

"Тобто, якщо людина визнана непридатною і знята з військового обліку, не може та сама Польща чи Литва оцінювати — чи це справжній документ, чи людина справді проходила ВЛК. Це ж не повноваження органів влади Польщі та Литви. Все це буде вкрай складно виписати. Але якщо є політична воля, якісь певні спроби ми можемо побачити", – вважає юрист. 

Читайте також: Якщо закінчився термін дії закордонного паспорта: чи можна перебувати за кордоном із протермінованим документом.

Читайте також: Обмеження для українських чоловіків за кордоном – які зміни передбачає новий закон про посилення мобілізації.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що незважаючи на прохання української влади сприяти поверненню українських чоловіків назад в Україну, у Німеччині спростили процедуру отримання громадянства. Так, деякі українські біженці можуть отримати німецький паспорт уже менше, ніж за рік.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA. 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ