Скільки років треба працювати українцям, щоб придбати житло – дослідження

Для українців, щоб стати власниками квартири в Києві, потрібно працювати у середньому приблизно 11 років, тоді як у Кіровоградській області цей термін скорочується до 2 років

Під час цих розрахунків брали до уваги ціни на первинне та вторинне житло та середній рівень заробітку. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на аналітичне дослідження маркетплейсу нерухомості Dim.ria та платформи для пошуку роботи robota.uа.

Первинний ринок

На первинному ринку, станом на січень 2024 року, Київ вирізняється найвищою середньою зарплатою у 23 600 грн, при цьому середня ціна однокімнатної квартири становить 3 299 336 грн. Це означає, що для придбання житла потрібно відпрацювати 140 місяців, що прирівнюється до 12 років. У Львові та Дніпрі цей період трохи коротший – 11 і 10 років відповідно.

Аналіз вартості житла у регіонах показав, що Івано-Франківська, Закарпатська та Черкаська області лідирують за цінами на первинне житло. В Івано-Франківській області однокімнатна квартира коштує 1 839 190 грн, з зарплатою в 17 848 грн, що вимагає 9 років заощаджень і 103 повних зарплатні.

У Закарпатській та Черкаській областях доведеться заощаджувати 8 років, тоді як у Чернігівській області цей час найменший – 5 років.

Вторинний ринок

На вторинному ринку, найвищі ціни на однокімнатні квартири спостерігаються у Києві, Львові та Ужгороді. В столиці для накопичення на квартиру вартістю 3 070 637 грн необхідно 11 років, у Львові – 10 років, а у Вінниці та Ужгороді – 9 років.

Інфографіка
Інфографіка
Фото: robota.ua

Івано-Франківська, Закарпатська та Черкаська області також є лідерами за часом накопичення на вторинне житло згідно з середніми доходами. Так, у в Івано-Франківській області вартість житла становить 2 337 188 грн, а середній дохід – 17 848 грн.

Період заощадження складає 11 років. Своєю чергою, у Кіровоградській області у найкоротші терміни можна стати власником квартири на вторинному ринку – 2 роки.

Інфографіка
Інфографіка
Фото: robota.ua

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, у яких європейських містах найдешевша та найдорожча оренда житла.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше