Платіжна картка

Як змінилися суми донатів українців у 2023 році – статистика

Shutterstock

Зростання кількості донатів відзначено у другій половині року

У 2023 році внески українців до трьох провідних благодійних фондів склали 18,75 мільярда гривень, що вдвічі менше в порівнянні з 2022 роком. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Опендатабот.

Зростання кількості донатів відзначено у другій половині року, а пік зборів на кількох платформах припав на кінець 2023 року. Для контексту, у 2022 році сумарні внески досягли рекордної позначки в 34,38 млрд гривень.

Згідно з даними за минулий рік, ініціатива United 24 зібрала майже дві третини всіх внесків, що становить 12,07 мільярда гривень. У грудні від українців надійшло 3,55 мільярда гривень, або 29% від загального обсягу донатів року.

Благодійний фонд "Повернись живим" у грудні залучив 20% від річного обсягу зборів, що склало 0,9 мільярда гривень. Водночас загальний внесок фонду в загальну суму зібраного склав 24%, або 4,53 мільярда гривень.

"Фонд Притули" отримав 11% від усіх зібраних коштів за рік, загалом зібравши 2,14 мільярда гривень. Найбільша сума внесків для цієї організації надійшла у жовтні – 0,31 мільярда гривень.

Раніше в НБУ повідомили, що українці зняли з рахунків рекордну кількість заощаджень у січні 2024 року.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ