Від Миколаєва до космосу: 19 лютого – день народження Клима Чурюмова, українського астронома світового масштабу та прихильника Євромайдану

Сьогодні відзначається день народження видатного українського астронома Клима Чурюмова, який народився 19 лютого 1937 року в Миколаєві

Його життя та кар'єра були нерозривно пов'язані з астрономією, а його ім'я назавжди увійшло в історію завдяки відкриттю комети Чурюмова-Герасименко. Цей визначний науковець пішов з життя 15 жовтня 2016 року в Харкові, але його спадщина продовжує надихати астрономів по всьому світу. Про це повідомляє "Дивогляд".

Біографія, досягнення та цікаві факти

Чурюмов народився в родині робітників, і змалку проявляв великий інтерес до зоряного неба. Його пристрасть до астрономії привела до навчання в Київському університеті, де він і зустрів свою майбутню колегу Світлану Герасименко.

Разом вони здійснили одне з найважливіших астрономічних відкриттів XX століття – відкрили комету Чурюмова-Герасименко у 1969 році. Це сталося випадково, коли Чурюмов аналізував фотографії комети, зроблені Герасименко, і помітив невідому комету на одному зі знімків.

Комета Чурюмова-Герасименко згодом стала об'єктом дослідження місії Європейського космічного агентства "Розетта", яка у 2014 році досягла комети та провела найбільш детальне дослідження її ядра. Місія "Розетта" стала переломним моментом у вивченні комет і залишила важливий внесок у розуміння первісних умов Сонячної системи.

Комета Чурюмова-Герасименко
Комета Чурюмова-Герасименко
Фото: ESA / Rosetta / NAVCAM

Протягом свого життя Чурюмов активно займався науковою роботою, був автором та співавтором багатьох наукових праць. Він також був натхненним популяризатором астрономії в Україні, виступаючи з лекціями та публікаціями, спрямованими на розвиток інтересу до космічних досліджень серед широкої аудиторії.

Клим Чурюмов не лише зробив значний внесок у світову астрономію, але й став символом українського наукового генія, підкреслюючи важливість досліджень та відкриттів для розвитку суспільства та науки загалом.

Його спадщина продовжує надихати нові покоління вчених та астрономів в Україні та за її межами, підтверджуючи, що невтомна праця та цікавість можуть призвести до неймовірних відкриттів. Цікаво, що у 2013 році вчений був щирим прихильником Євромайдану та навіть склав гімн учасників протестів.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що 450 років тому у Львові видали "Апостола", а також про те, що ця подія означає для України.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше