Обручки на фігурі дерев'яного розбитого серця, з молотом судді на тлі

Як часто українці одружувалися та розлучалися у 2023 році – статистика

Shutterstock

Київ випереджає інші регіони не тільки за кількістю шлюбів, але і розлучень

У 2023 році зафіксовано 186 051 випадок реєстрації шлюбів у відділах РАГС, водночас розлучень та шлюбних договорів побільшало. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Опендатабот.

За рік після початку повномасштабної війни кількість пар, які вирішили офіційно зареєструвати свої стосунки, зменшилась на 16%.

У 2023 році лідерами за кількістю зареєстрованих шлюбів стали:

  • Київ, де укладено 21 802 шлюби.
  • Дніпропетровська область з 18 816 випадків реєстрації.
  • Одеська область, де створено 13 740 нових сімей.

З іншого боку, кількість розлучень зросла на 35% і склала 24 108 випадків за рік, що все ж таки на 18,5% нижче порівняно з 2021 роком.

При цьому Київ випереджає інші регіони не тільки за кількістю шлюбів, але і розлучень, зареєструвавши 3793 розірвання шлюбу в останньому році, що становить майже 16% від усіх випадків через РАГСи. В Одеській області, в порівнянні з 2021 роком, кількість розлучень знизилася на чверть.

Єдиний регіон, де нових сімей на другий рік повномасштабної війни побільшало – це Харківська область, де 10 977 одружень, або +11%. У порівняння з періодом до початку повномасштабного російського вторгнення, торік нових родин побільшало у центральних регіонах: Кіровоградська область (+28%), Житомирська (+23%), Черкаська (+22%).

Слід зазначити, ця статистика не є вичерпною. Річ у тому, що розірвати шлюб у РАГСі можуть тільки пари, у яких немає неповнолітніх дітей або ж майнових претензій одне до одного. В інших випадках розлучення відбувається через суд й може тривати роками.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у "Дії" можна буде укладати шлюб по відеозв'язку.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ