YouTube

Як з початку війни змінилися музичні вподобання українців у YouTube – цікава статистика

Shutterstock

Річ не лише у принциповості громадян

З 24 лютого минулого року популярність українських виконавців суттєво зросла, бо до початку повномасштабної війни вітчизняному контенту вдавалося утримувати не більше 10% позицій у хіт-парадах YouTube, а сьогодні – 65%. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Економічна правда".

У 2021 році частка російськомовних композицій у щотижневих чартах українського YouTube становила 75%. Україномовною була тільки кожна десята пісня. Але повномасштабне вторгнення все змінило.

Так, кількість україномовних співаків, які побували у вітчизняних чартах минулого року, зросла із 40 до 135. Аналогічним чином збільшилася частка їх пісень у сотні найкращих – з 10 до 55, а у 2023 році – до 65.

Судячи з усього, справа не тільки у принциповості українців. Основний інструмент просування на стримінгових платформах – плей-листи, які створюються регіональними офісами Spotify, Apple Music та YouTube Music у москві.

Внаслідок цього у них переважно зустрічалися російськомовні пісні. Однак ці компанії після початку війни прийняли рішення про закриття своїх офісів у рф.

Раніше "Дивогляд" розповідав, скільки українців продовжують слухати російську музику.

Дивіться також відео 5 каналу: ЦІНИ РОСТУТЬ, УКРАЇНЦІ ТІШУТЬСЯ. В мОРДОРІ ЛОВЛЯТЬ НАСЛІДКИ САНКЦІЙ || Бумеранг Бандери

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ