Символ серця

Близько 60% українців вірять у краще майбутнє життя у нашій державі – опитування

Pixabay

"Думаючи про майбутнє країни, українці переважно відчувають надію"

Майже 60% громадян України щиро вірять у те, що після війни життя у нашій країні стане кращим, ніж було раніше. Про це свідчать результати опитування "Війна, мир, перемога, майбутнє", передає "Дивогляд".

Опитування було проведено Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології. У період з 5 по 15 червня 2023 року методом face-to-face було опитано 2001 респондент, які досягли повноліття. В опитуванні взяли участь жителі 22 неокупованих областей України і міста Києва.

"Думаючи про майбутнє держави, українці переважно відчувають надію (59%), тривогу (42%) та оптимізм (33%). За час повномасштабної війни оптимізм та надія на краще майбутнє країни досягли одного з найвищих показників з часів Революції гідності", – ідеться в аналітичному звіті.

Разом із цим, українці проявляли й негативні емоції щодо майбутнього України, що пов'язані "з готовністю респондентів погодитися на швидке завершення війни за будь-яку ціну". Експерти відмітили, що на зростання показників негативних емоцій вплинув підрив греблі Каховської ГЕС та часті обстріли українських міст.

Більша половина опитаних (53%) готові терпіти воєнні умови для спокійного життя у майбутньому. Близько 30% опитаних українців бажають завершення війни найближчим часом за будь-яких умов, 8% готові піти на поступки заради швидкого завершення бойових дій.

"Опитування показало, що частина громадян хоче швидкого завершення війни через страх великих втрат, уявлення про те, що рф володіє більшими ресурсами за Україну та сумніви у тривалості підтримки з боку Заходу", – зауважують дослідники.

Водночас, 56% реципієнтів не готові зупиняти збройну боротьбу навіть, якщо військова чи економічна підтримка від партнерів припиниться.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, скільки українців вважають підготовку до широкомасштабної війни недостатньою.

Дивіться також відео 5 каналу: КОЖЕН ДРУГИЙ українець ризикує стати жертвою торгівлі людьми. Інформаційна кампанія у метро Києва

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ