Соціальне опитування

Що українці та бізнес вважають головними проблемами України – результати соцопитування

Shutterstock

Підприємці та звичайні громадяни інколи дають різні відповіді

Агенція Info Sapiens у рамках нового соцопитування встановила, що для переважної більшості українців основні проблеми нашої країни – це війна, корупція, руйнування та безробіття. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на результати дослідження.

Головні проблеми, які назвали українці:

  • війна (100% опитаних)
  • руйнування інфраструктури та житла (98%)
  • корупція (94%)
  • безробіття (89%).

Окрім цього, важливими проблемами громадяни вважають відсутність професіоналів у владі, високу вартість життя та низькі доходи.

Результати опитування серед бізнесу дещо інші. Так, у підприємців корупція на другому місці, а руйнування – на третьому. Вони частіше стурбовані корупцією, непрофесіоналізмом у владі, несправедливістю судової системи. Також їх непокоїть міграція населення і відсутність інвестицій в економіку.

"Бізнес на сьогодні визначає своїми головними больовими точками відсутність платоспроможного попиту, низьку купівельну спроможність, втрату кваліфікованого персоналу, проблеми з ланцюгом постачання та втрату логістичних зв'язків. Нестача  кваліфікованого персоналу особливо гостро відчувається у таких галузях, як "проєктування, будівництво, професійно-технічна діяльність" та "транспорт і логістика", – стверджують автори дослідження.

Збитків та втрат зазнали 83% бізнесу, 25% – руйнувань або пошкоджень, але тільки 1/3 серед них зафіксували або фіксують пошкодження для подання заяв на відшкодування. Багато бізнесменів не подають на компенсації, бо не вірять, що їм щось відшкодують чи допоможуть.

Зазначимо, що опитування провела агенція Info Sapiens за підтримки Проєкту USAID "Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні "ВзаємоДія" на замовлення Transparency International Ukraine.

Раніше "Дивогляд" розповідав, скільки українців вважають підготовку до широкомасштабної війни недостатньою.

Дивіться також відео 5 каналу: Раз на 80 років рОСІЯ РУЙНУЄ ДАМБИ. "Можем павтаріть" у дії | Машина часу

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ