Соцопитування

Як українці ставляться до територіальних поступок росії у війні – соцопитування

Shutterstock

За кілька місяців думка українців майже не змінилася

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів масове соцопитування серед українців з метою дізнатися, яка частка вважає, що погодитися на територіальні поступки ворогові у війні є правильним рішенням. Результатами з вами ділиться "Дивогляд". 

Фахівці проводили ідентичне опитування у травні 2022 року, а у період з 6 по 20 липня 2022 року зробили це повторно, щоб простежити за динамікою зміни думок українців. Загалом було близько 2 тис реципієнтів зі всієї України, крім тимчасово окупованих територій.

Так, результати останнього опитування продемонстрували, що 84% опитаних вважають рішення піти на територіальні поступки неприпустимим. Водночас 10% респондентів вважають, що саме відмова від кількох регіонів може стати завершенням війни.

соцопитувння українців
соцопитувння українців
Фото: Київський міжнародний інститут соціології (КМІС)

77% жителів східної частини України виступають проти територіальних поступок. На півдні цей показник дорівнює 82%.

Загалом у КМІС відмітили, що крайнє опитування мало чим відрізняється від травневого. Так, наприклад, у травні 68% мешканців сходу виступали проти поступок. За кілька місяців ця частка зросла на 11%.

соцопитувння українців
соцопитувння українців
Фото: Київський міжнародний інститут соціології (КМІС)

"Результати опитування засвідчують, що українці, попри можливе наростання втоми, ускладнення соціально-економічної ситуації, важкі бої і терористичні атаки зберігають згуртованість у тому, що агресору не можна йти на поступки", – підкреслив заступник директора КМІС Антон Грушецький.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що 50% українців планують повернутися з-за кордону в Україну лише після завершення війни.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ