Стосунки у 21 столітті: як українські жінки знаходять собі пару – дослідження "Дивогляду"

Знайти собі пару у час, коли життя людей зосереджене у смартфоні (ми вже навіть не кажемо про безперервні карантини) видається не таким вже й легким завданням.

"Дивогляд" провів невелике дослідження, щоб зрозуміти, де ж українці знаходять собі пару і на які критерії звертають увагу під час знайомства і першого побачення.

Сьогодні поговоримо про жінок. У нашому опитуванні взяли участь жінки, віком від 18 до 39 років.

Де і як знайомляться?

Для початку, визначимо, де дівчата знайомляться з новими людьми.

Виявляється, найчастіше пару собі можна знайти на роботі (або навчанні). 40% опитаних найчастіше знайомляться саме в офісі або на робочих заходах. Тож службовий роман – це не старе радянське кіно, а цілком реальна буденність.

Ще один найпоширеніший спосіб познайомитися – через спільних друзів.

"Часто знайомлять друзі. При якомусь святкуванні, прогулянках чи подорожах, наприклад", – Катя, 20 років, філолог.

Трохи менше, але все ж багато – 35% жінок можуть знайомитися у соцмережах або через сайти знайомств.

"Зазвичай знайомлюсь за допомогою соціальних мереж, або коли потрапляю випадково в чиюсь компанію когось з моїх знайомих", – Ната, 25 років.

А от у громадських місцях (у кафе, транспорті чи парку) наважуються познайомитися лише 20% дівчат.

"Я найчастіше знайомлюся через знайомих - спільні тусовки, зустрічі, інколи якісь івенти. А нещодавно в потягу з познайомилась", – Тетяна, 21 рік, студентка.

Побачення
Побачення
Фото: Shutterstock

Хто має зробити перший крок?

Прийнято думати, що перший крок має робити чоловік. Однак 55% українок готові першими підійти до чоловіка і познайомитися.

"Не бачу в цьому проблеми, часто роблю перший крок", – Жаля, 23 роки, репетиторка.

Ще 10% дівчат можуть зробити перший крок за певних обставин і якщо буде відповідний настрій.

"Чи зроблю перший крок? Скоріше ні, чим так. Вірю у долю. "Якщо моє, то воно саме мене знайде". Обставини будуть на стороні нашої зустрічі", – Олександра, 20 років.

Решта 35% чекатимуть першого кроку від чоловіків.   

 "Ні, перший крок – це про чоловіка", – Юля, 23 роки, перекладачка.

На що ви в першу чергу звертаєте увагу при знайомстві? 

Не дивно, що найважливішим фактором, на який звертають увагу жінки – це зовнішність чоловіка. Його назвали понад 70% опитаних.

Дехто конкретизував, вказавши що важливими є, наприклад, посмішка, очі чи загальна харизма людини. Більш прагматичні жінки відзначали, що у чоловіка мають бути рівні зуби чи хороше волосся. Що ж, як кажуть вчені, хороша генетика – здорове потомство.

Для 50% жінок одним із найважливіших факторів при знайомстві є поведінка і манера спілкування чоловіка.

На що ще звертають увагу жінки:

 • голос
 • охайний одяг
 • взуття
 • запах
 • міміка і жести
 • почуття гумору

Цікаво, що про інтелект згадали лише 6% опитаних.

Що може відштовхнути у зовнішності та поведінці людини?

Побачення
Побачення
Фото: Shutterstock

Серед факторів, як найчастіше називають жінки, на першому місці пихатість, нахабство та зверхність.

Також часто звертають увагу на:

 • надмірна балакучість
 • неохайність, поганий запах
 • грубість чи агресія
 • жадібність
 • низький рівень інтелекту

Та якщо при знайомстві розум та ерудованість чоловіка – не головне, то, коли доходить справа до першого побачення інтелект – один із головних критеріїв, за яким жінки оцінюють партнера.

Яка максимально можлива різниця у віці між партнерами?

Переважна кількість дівчат, які взяли участь у нашому опитуванні, вважають, що оптимально, коли різниця у віці не перевищує 10 років. 5% жінок не заперечуватимуть, якщо різниця буде близько 15 років. І ще 5% не хотіли б, щоб партнерів розділяло більше трьох років.

"Якщо все в рамках закону, то різниця може бути будь-якою", – Жаля, 23 роки, репетитор.

Чи буде проблемою, якщо жінка старша від чоловіка?

Canva
Canva
Фото: "Дивогляд"

"Для мене не підходить, якщо жінка старша, для інших це може не бути проблемою", – Настя, 18 років, студентка.

"Для мене трохи дивно, якщо жінка набагато старша за чоловіка, тому що статевий потяг ніхто не скасовував, тому у мене виникають питання щодо інтимного життя між бабусею та молодим хлопцем. В іншому, я вважаю, що до 10 років різниця взагалі не відчувається, головне, щоб людям було комфортно разом", –  Юля, 23 , перекладачка.

Хто має платити у ресторані/кіно на першому побаченні?

50% жінок вважають, що на побаченні має платити чоловік. 25% не проти розділити чек і заплатити за себе. А ще 25% вважають, що платити на побаченні має той, хто запросив.

"Без різниці. Якщо чоловік запропонує заплатити - не відмовлюсь, але можу заплатити й сама (за себе). Якби колись хлопець попросив на першому побаченні заплатити за нього, це була б остання зустріч))", – Марія, 30 років, філолог.

"Я вважаю, що на першому побаченні повинен платити чоловік, якщо він був ініціатором зустрічі в тому чи іншому місці. Якщо була ініціатор жінка - то це було б приємним жестом", – Ната, 25 років.

"Той, у кого є гроші", – Ксенія, 20 років, студентка.

"Я завжди була в ситуаціях, коли платили чоловіки. Але у кожній ситуації була готова розділити рахунок 50/50", – Анна, 23 роки, викладачка.

Чи підете ви на побачення, якщо дізнаєтеся, що у партнера є діти?

Canva
Canva
Фото: "Дивогляд"

Секс після першого побачення – нормально чи ні?

45% жінок не проти сексу після першого побачення, якщо між партнерами спалахнула пристрасть і одразу встановилися довірливі стосунки. Однак 55% дівчат потребують значно більше часу для цього.

"Нормально, якщо між партнерами одразу виник сильний зв'язок чи пристрасть", – Катерина, 31 рік, менеджерка.

"Для мене ні, тому що я хочу дізнатися про людину, зацікавитися. Коли виникне симпатія, то уже можна переходити до сексу. А яке це буде побачення за ліком – неважливо", – Марина, 23, юристка.

"Не осуджую інших, не маю нічого проти сексу на першому побачені, але для мене важливо мати ментальний взаємозв'язок, чи хоча б якийсь інтерес до цієї людини. На практиці - це 2 тижні/місяць постійного спілкування", – Катя, 23 роки.

Побачення
Побачення
Фото: Shutterstock

"Можна будь-коли якщо обоє хочуть цього", – Ірина, 39 років, вчителька.

"Для мене секс вимірюється довірою, а не кількістю побачень, тому якщо ви довіряєте один одному на 100% (наприклад, раніше були стосунки на відстані) вперед хоч на першому побаченні", – Юля, 23 роки.

"Ні. Залежить від того, як людина розкривається на побаченнях. Це може бути на 3 побаченні або ж через півроку", – Олена, 20 років, журналістка.

Розкажіть про побачення, яке вам найбільше запам'яталося (найцікавіше, найдивніше або найжахливіше)

Побачення
Побачення
Фото: Shutterstock

"Найжахливіше побачення було, коли хлопець кричав на офіціантку через неправильне замовлення, тоді я відчувала іспанський стид і розуміла, що більше з такою людиною нікуди не піду. Хороших побачень було багато", – Мілана, 20 років, літредакторка.

"При першій прогулянці з хлопцем він запропонував піти на територію церкви помолитися. Нічого не маю проти релігії та молитов, оскільки сама християнка. Проте це було дуже дивно", –  Катерина, 20 років, філолог.

"Найдивніше і найнезвичніше – мабуть це було побачення наосліп після спілкування онлайн. Ми навіть не бачили фото один одного. Але все пройшло добре. Ми вже 5 років одружені)", – Катерина, 31 рік, менеджерка.

"Побачення на набережній у Криму під Місяцем, ми обговорювали майбутнє життя. Із цією людиною вже 7 років разом. Досі мені важливо саме емоції від побачення, а не до якого ресторану ми підемо, – Ксенія, 20 років, студентка.

"Точно надовго запам’ятається побачення, яке тривало 15 хвилин. Мені достатньо буди дізнатися про його інтереси, щоб більше ніколи не захотіти його побачити))", – Марина, 23, юристка.

"Чоловік був настільки нудний і говорив так повільно, що між його словами (навіть не репліками) я встигала пожартувати у себе в голові. Найбільше випробовування було стримувати сміх. Але в один момент я настільки була розчарована, що захотіла надягнути свою сумку собі на голову і подивитися на його реакцію. Шкода, що я не втілила цю ідею…", – Анна, 23 роки, викладачка.

"Був кумедний випадок. Ми з хлопцем поїхали на озеро, попереду була багнюка після дощу така, що машина в ньому застрягне. Він сказав, що він на цій машині ще жодного разу не застряг... після цих слів ми відразу ж застрягли і були по вуха в грязюці", – Юля, 23 роки, перекладачка.

"У 13 років пішли з хлопцем на дах дивитись на місто. Він купив вино (жах!!), і ми такі "дорослі" пішли на дах. Було дуже мило та здорово. Там ми освідчилися один одному в коханні на "раз-два-три" (це через тиждень стосунків)", – Жаля, 23 роки, репетиторка.

"Побачення на мосту, коли повз проходив поїзд (всього за 10 сантиметрів від нас) – найекстремальніше", –  Ірина, 39 років, вчителька.

Що ж, як бачимо, універсального рецепту для знайомства немає і ніколи не знаєш, де знайдеш свою пару – на робочій нараді, дні народження подруги чи у трамваї. Критерії оцінювання обранця у кожного теж свої. І, яким би не був чоловік, головне, щоб жінці було комфортно поруч з ним.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше