Україна

Скільки українців у побуті спілкуються державною мовою – опитування

Shutterstock

Спостерігається позитивна динаміка

61% населення країни у побуті спілкується українською мовою. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на дані восьмої хвилі дослідження "Градус суспільства під час війни".

Згідно з новим опитуванням, проведеним 24-25 квітня, найбільший приріст частки україномовних громадян фіксується у південному регіоні (+23%) та у Києві (+23%), а також у східному (+19%) регіоні України.

Переважно на українську мову переходить молодь (18-24 роки) та старша вікова група (55-60 років). Якщо до 24 лютого минулого року в побуті зазвичай розмовляли російською мовою (56%), а українською 43% респондентів, то зараз державною мовою користується 61% опитаних.

Інфографіка
Інфографіка
Фото: Gradus Research

Слід зазначити, що у рамках опитування анкету в спеціальному мобільному додатку заповнили 1 тис респондентів. Онлайн-панель компанії Gradus Research демонструє структуру населення міст розміром більше 50 тис мешканців у віці 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіону.

Раніше "Дивогляд" ділився цікавими фактами про українську мову.

Дивіться також відео 5 каналу: ЄВРОБАЧЕННЯ-2023: Хорватський гурт уже наробив шуму, а дехто просив вибачення в українців

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ