Україна Польща

Неприємна статистика: скільки українців, які виїхали у Польщу через війну, не планують повертатися – опитування

Shutterstock

Настрої серед громадян суттєво змінилися

Міжнародна агенція з працевлаштування Gremi Personal провела опитування та встановила, що кількість українців у Польщі, які не планують повертатися додому, зросла удвічі за пів року. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на результати опитування.

Так, згідно з результатами опитування, 38% українців планують залишитися у Польщі. Ще 7% українців планують переїхати з Польщі до іншої країни та почати жити там.

55% планують повернутися до України. Серед них 82% респондентів, які планують повертатися, кажуть що приїдуть до України після перемоги, 8% – вже цієї весни, 6% – влітку, і 4% – восени.

У Gremi Personal зауважили, що за останні пів року настрої українців у Польщі суттєво змінилися, бо у жовтні минулого року:

  • 17% опитуваних не планували повертатися до України,
  • 22,4% планували поїхати додому у найближчі 3 місяці,
  • 35% готувалися залишитися у Польщі щонайменше на рік,
  • 25,6% планували повернутись додому, як тільки закінчиться війна.

Тобто, кількість українців, які не планують повертатися на батьківщину з Польщі, збільшилася вдвічі за 6 місяців.

"Це може свідчити про низку факторів. Деяким людям вже нема куди повертатися, здебільшого, це люди зі Сходу та Півдня України, чиї будинки знищені російськими окупантами. Багато людей вже адаптувалися у Польщі, влаштувалися на роботу та віддали дітей у польські школи. Деякі жінки побудували стосунки з поляками і вже не хочуть розлучатися", – розповіла директорка департаменту рекрутації Gremi Personal Анна Джоболда.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Берліні українських біженців масово виселяють з хостелів і готелів.

Дивіться також відео 5 каналу: ПЕРЕЙМЕНУВАТИ рОСІЮ на мОСКОВІЮ | Машина часу

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ