Символ серця

Що українці роблять, щоб набратися сил під час війни – дослідження

Pixabay

Респонденти не забувають приділяти увагу рідним

Переважно українці оцінюють свій емоційно-психологічний стан як задовільний, а фізичний стан – як задовільний або скоріше хороший. Також вони відповіли, як набираються сил. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Український інститут майбутнього".

Більшість українців вважають, що їхній емоційно-психологічний стан змінився. На думку 39% – у гірший бік. На настрій впливає відчуття небезпеки, яку 26% респондентів відчувають навіть вдома, що особливо актуально для мешканців Сходу та Півдня. 39-44% відповіли, що вважають небезпечним перебування поза своєю домівкою.

Серед занять, які приносять задоволення, українці відзначили:

  • спілкування з рідними, дітьми, друзями;
  • прогулянки на свіжому повітрі;
  • фільми та серіали;
  • "серфінг" в інтернеті (YouTube, соцмережі, сайти);
  • музика;
  • книги;
  • спілкування з домашніми тваринами (для людей старшого віку).

Для відпочинку, розслаблення та отримання сил українці переважно приділяють час фільмам і серіалам, спілкуванню з рідними та друзями, відпочинку на природі, сну чи просто бездіяльності.

Серед найрозповсюдженіших емоцій відзначили тривогу, очікування покращення ситуації та надію. Коли ж у респондентів питали про майбутнє, то вони вказували інший порядок – надія, очікування покращення, тривога.

Раніше "Дивогляд" розповідав, скільки українців почали частіше вживати алкоголь після початку повномасштабного вторгнення.

Дивіться також відео 5 каналу: Молода картопля по ₴130 – бо війна і холодна весна. Але ціни ще впадуть

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ