Соцопитування

Кількість українців, що планують повертатися додому з-за кордону зростає – соцопитування

Shutterstock

Разом із цим, стало майже втричі менше українців, які хочуть надалі жити і працювати за кордоном

Близько 17% українців, які через початок війни вимушено покинули межі України, вже повернулися з-за кордону, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на опитування Gradus Research.

Портал провів чергове опитування (9-11 вересня), під час якого проаналізував динаміку зміни думки українців щодо їхнього повернення додому. Так, згідно з результатами, близько 62% громадян України хочуть повернутися додому за першої ж можливості. Попереднє дослідження (25-28 серпня) було на рівні 55%. 

Разом із цим, стало майже втричі менше українців, які хочуть надалі жити і працювати за кордоном – 10% на противагу 27%.

Також варто сказати і про відношення громадян до ситуації в нашій державі. Понад 32% українців відмітили, що постійно, чи більшу частину часу, вони почуваються себе у безпеці, перебуваючи в Україні. Ймовірно на це вплинули емоційні фактори, зокрема, вдалий контрнаступ ЗСУ.

60% опитаних вірять, що Україна зможу відновити й покращити свою економіку після війни, а 57% впевнені, що держава відбудує всі зруйновані в результаті війни міста. 

Опитування проводили за підтримки ЄС і в партнерстві з Центром економічного відновлення. Користувачі у мобільному додатку поділилися своєю думкою шляхом заповнення анкети.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що близько 22% українських біженців у Польщі планують повернутися додому у найближчі 3 місяці.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ