Українці все частіше розмовляють українською мовою – опитування

Російська мова поступово виходить зі вжитку мешканців України

Кількість російськомовних українців, які після вторгнення рф у нашу державу повністю почали розмовляти українською, стрімко зростає. Про повідомляє "Дивогляд" із посиланням на опитування Соціологічної групи "Рейтинг", яке проводилося 17-18 серпня 2022 року. 

Соціологи провели опитування шляхом телефонного інтерв'ювання серед 1 тис представників населення України, віком від 18 років. 

Так, більша частина опитаних (51%) повідомили, що у повсякденному житті, на роботі і вдома розмовляють українською. У квітні цей показник становив 48%. Ще третина спілкується двома мовами – російською та українською, а 13% – виключно російською.

Варто відмітити, що близько половини Південної і Східної частин України спілкуються двома мовами, а четверта частина – російськомовні.

"Використання російської в побуті зменшилося приблизно вдвічі", – констатують соціологи.

Більшість опитаних (76%) назвали своєю рідною мовою українську, попри те, що 30% з них з дитинства розмовляють російською. Лише 19% назвали рідною мовою російську.

При цьому 86% вважають, що українська має бути єдиною державною мовою спілкування для всіх мешканців нашої держави. Водночас 10% підтримують думку про те, що саме російська мова повинна бути офіційною в окремих регіонах, а ще 3% вважають, що вона повинна стати другою державною мовою.

"За останні півроку кількість тих, хто почав постійно спілкуватися українською, збільшилася до 64%. Інколи говорять українською – 24%, рідко або ніколи – 12%. Частіше почали використовувати українську жителі півдня і сходу, переселенці. 19% українців з початку війни перейшли на постійне або частіше використання української мови. Загалом з початку війни 41% російськомовних та двомовних почали частіше говорити українською, з них 24% – постійно, 17% – частіше", – зазначають соціологи.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що з початку війни численна кількість українців відмовилася від прослуховування російської музики і перегляду фільмів. Водночас, залишаються й ті, кому подобається продукт російського виробництва.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше