Україна

81% мешканців України вважають себе її громадянами – соцопитування

shutterstock.com

Експерти провели опитування серед різних соціальних категорій населення

Київський міжнародний інститут соціології провів дослідження, за результатами якого стало відомо, що 85% населення України вважають себе громадянами нашої держави, повідомляє "Дивогляд". 

Експерти провели опитування серед різних соціальних категорій населення за наступними показниками: вікові, регіональні, лінгво-етнічні, гендерні. 

Опитування продемонструвало, що близько 6% українців вважають себе мешканцем свого населеного пункту або регіону. Водночас громадянином світу або Європи себе вважають лише 4% опитаних, а 1% ще й досі вважає себе громадянином срср.

Кажучи про молодь, то серед цієї категорії населення близько 85% молодих людей вважають себе українцями і жоден з них не відчуває своєї належності до радянського союзу.

Найстарша група опитаних (старші 70 років), 3,2% опитаних, визнають свою приналежність до радянського союзу. Загалом люди похилого віку найчастіше обирають приналежності до етносу і нації (7,1%), як альтернативу громадянській ідентичності.

Варто зважати на регіон нашої держави. На Сході рівень громадянської ідентичності становить 80,7%, на Заході він більший – 85,6%.

Російськомовні українці на 81% вважають себе громадянами України, а для російськомовних росіян цей показник становить 78%.

Експерти вважають, що громадянська позиція українців посилювалася в результаті революцій 2004-го, 2013-2014 років, а також війни на території Україні.

У порівнянні зі статистикою 1992 року, коли лише 45,6% мешканців України вважали себе громадянами нашої держави, нинішні показники вдвічі більші.

"Очікую, що відтепер і надалі, за умови сталого демократичного розвитку України, громадянська ідентичність не опуститься нижче показника в 75%", – відзначив доктор соціологічних наук Сергій Дембіцький – співробітник КМІС.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як українці ставляться до територіальних поступок росії у війні.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ