Україна Польща

Близько 22% українських біженців у Польщі планують повернутися додому у найближчі 3 місяці – опитування

Shutterstock

17% українців зізналися, що взагалі не хочуть їхати назад додому навіть після завершення війни

Близько 22,2% українців, які сьогодні перебувають у Польщі, планують повернутися додому у найближчі три місяці, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на опитування аналітичного центру міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal.

В опитуванні взяли участь 1440 українців у Польщі. Результати продемонстрували, що близько 35% біженців мають намір залишитися у сусідній країні щонайменше на ще один рік, 25,6% планують повернутися додому, коли закінчиться війна, а 17% взагалі не збираються повертатися в Україну. 

"Дослідження проводили серед українців у Польщі напередодні 1 вересня. У ньому взяли участь 1440 громадян", – йдеться у повідомленні.

Згідно з даними UNICEF близько 53% українців мають намір віддати своїх дітей на навчання у польські школи. Це підтверджує той факт, що вони залишатимуться там щонайменше на півроку. 

"Ми прогнозуємо, що більшість українців повернуться на батьківщину, щойно мине небезпека. Однак значна частина залишиться за кордоном за низкою суб'єктивних чинників: втрата житла, низький рівень оплати праці, кращі умови проживання і, звісно, через те, що немає ризиків для життя", – заявила директорка департаменту рекрутації Gremi Personal Ганна Джоболда.

Фахівці вважають, що велику кількість українців у Польщі та інших країнах ЄС затримують невтішні прогнози щодо опалюваного сезону в нашій державі. Тому, вони залишатимуться там до завершення зими. 

У зв'язку з цим все більше українців активно шукають роботу у сусідній країні. Які професії найбільш затребувані у Польщі раніше розповідав "Дивогляд". 

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ