Польща

Повертаємося додому: як і де українці повинні попередити Польщу про свій від'їзд

Shutterstock

З початку війни в Україні велика кількість українців вимушено покинула свої домівки і поїхала за кордон. Зокрема, найбільша кількість українських біженців зафіксована у Польщі.

Ситуація у деяких регіонах зберігається спокійною вже доволі давно, тому дехто повертається додому в Україну. Однак, перед поверненням українці, які оформили статус біженця або тимчасовий прихисток у Польщі, повинні повідомити про свій від'їзд організацію ZUS. Детальніше про цю процедуру розповідає "Дивогляд" із посиланням на zus.info.

Громадяни України, які подали заявку на отримання фінансової допомоги від іншої держави, повинні сповіщати ZUS про свої плани повернутися додому, або просто поїхати з Польщі на тривалий термін (можливо, з метою знайти прихисток в іншій державі).

Про свій від'їзд повинні сповістити:
 • українці, які отримують понад 500 злотих фінансової допомоги й ті, хто щойно подав заявку на її отримання;
 • українці, які отримують сімейний капітал на дітей, або ще не встигли його отримати, але раніше звернулися по допомогу.
Для виїзду з Польщі потрібно заповнити заяву UKR-IW через PUE. Для цього вам необхідно:
 1. Увійти до свого облікового запису на порталі PUE ZUS і обрати вкладку Страхувальний або Бенефіціар;
 2. У бічному меню оберіть одну з програм:
  "Сім'я 500+" – "Деталі ваших заявок" (якщо ви отримуєте фінансову допомогу у розмірі понад 500 злотих/міс, або подали заявку на отримання допомоги);
  "Капітал на догляд за сім’єю" – "Деталі ваших заяв" (якщо ви отримуєте капітал на догляд за сім’єю або подали заявку на отримання цієї допомоги);
 3. Після цього натисніть "Заявка на виїзд";
 4. Ваші дані автоматично додадуться до форми UKR-IW з профілю PUE. Ви також можете ввести їх власноруч: на першій сторінці вкажіть свою домашню адресу, на другій – заповніть решту даних (хто виїжджає з Польщі), а також введіть дату виїзду;
 5. Натисніть кнопку "Перевірити". Якщо всі поля заповнені правильно – збережіть форму і закрийте її;
 6. Після цього надішліть запит і підпишіть заяву (в електронному вигляді через профіль PUE, кваліфікованим електронним підписом, довіреним підписом або особистим (e-ID)).

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.
ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ