Росія і Білорусь

Скільки українців налаштовані негативно щодо росіян і білорусів – опитування

24tv.ua

Ситуація зазнає змін

Ставлення українців до громадян росії та білорусі з початку війни значно погіршилося. Про це свідчать результати опитування, яке провела Соціологічна група "Рейтинг", повідомляє "Дивогляд".

Станом на серпень 2022 року близько 81% опитаних українців мають негативне ставлення до росіян. У квітні 2022-го цей показник становив 69%, а у квітні 2021-го – 41%.

При цьому 14% опитаних сьогодні дотримуються нейтральної позиції щодо "сусідів", а 3% ставляться до них позитивно.

Ситуація з білорусами дещо відрізняється, але не суттєво. Негативними щодо них залишаються 52% опитаних українців (у квітні 2022 – 33%, у квітні 2021 – 4%), нейтральні – 34%, а позитивне ставлення мають 10%.

При цьому серед українців спостерігається певне "пом'якшення" щодо питання необхідного примирення між нами і росіянами. У квітні, після деокупації міст на Київщині, дві третини українців заперечували примирення, а у серпні цей показник зменшився до половини.

Третина опитаних вважає, що відновити стосунки України з росією вдасться лише за 20-30 років, 14% впевнені, що це відбудеться за 10-15 років, а ще 5% прогнозують це вже за кілька років.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, скільки відсотків українців відмовилися від російської музики і фільмів.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ