BAFTA

Фільм "20 днів у Маріуполі" отримав премію BAFTA: режисер усьому світу нагадав про Авдіївку та злочини росії – відео

twitter.com/BAFTA

"Історія Маріуполя – це символ усього, що сталося, та символ боротьби. Символ віри"

Фільм "20 днів у Маріуполі" був відзначений нагородою від Британської академії кінематографії та телебачення (BAFTA) як найкраща документальна стрічка. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на сайт премії.

Урочистості з вручення премії проходили у Королівському фестивальному залі Лондона 18-го лютого. За престижною відзнакою на сцену вийшли Мстислав Чернов, який є режисером стрічки, Василіса Степаненко, виконуюча обов'язки продюсера, та Євген Малолєтка, фотокореспондент. Усі вони знімали фільм в оточеному Маріуполі у 2022 році.

Коли Чернов вийшов на сцену, то спершу він подякував за допомогу всім, хто брав участь у створенні стрічки.

"Вчора, позавчора, пало ще одне українське місто. росія окупувала Авдіївку та багато міст до цього. Тож історія Маріуполя – це символ усього, що сталося, та символ боротьби. Символ віри. Дякую вам за те, що ви підтримуєте наш голос, і давайте продовжувати боротися", – заявив режисер.

Під час церемонії також були присутні такі видатні кінопродюсери, як Мішель Мізнер та Рені Аронсон-Рат.

Окрім того, ця кінострічка була представлена у категорії "Найкращий фільм іноземною мовою". Втім, у цій номінації перемогу здобув фільм "Зона інтересу" від Джонатана Ґлейзера, який стартує в українському прокаті 22 лютого, а також він виборов премії за "Найкращий звук" і "Найкращий британський фільм".

BAFTA є щорічною церемонією нагородження, організованою Британською академією мистецтв телебачення та кіно, яку часто порівнюють з американським "Оскаром".

"20 днів у Маріуполі" також увійшов у шорт-лист номінацій на "Оскар" в категорії "Найкращий документальний фільм", церемонія вручення якого запланована на 11 березня.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що "20 днів у Маріуполі" отримав премію Гільдії режисерів Америки.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ