Розкопки

На Київщині зробили цікаве археологічне відкриття – фото

Vyacheslav Baranov / Live Science

Знайдене місце датується XI століттям

У Київській області знайшли старовинне кладовище, під час розкопок якого виявили багато цікавих артефактів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

На відстані 80 кілометрів на південний бік від Києва, поблизу населеного пункту Острів, було виявлено стародавнє поховання, вік якого оцінюють у тисячу років. Виявлене кладовище датується XI століттям і налічує 107 могил, де переважно поховані особи спочивали у дерев'яних гробах.

Поховання чоловіків включали такі предмети, як мечі, сокири та списи, тоді як у жіночих могилах було знайдено прикраси, включаючи кільця, що обрамляли шию та зап'ястя. Біля ніг деяких похованих виявлені дерев'яні відра, що може свідчити про особливості обрядів прощання.

Крім того, археологічна команда натрапила на кам'яний вівтар, браслети, бісер, а також рештки їжі, в тому числі кістки птиць та фрагменти яєчної шкарлупи. Цей вівтар, ймовірно, використовувався для проведення обрядів, як християнських, так і язичницьких.

Експерти розглядають можливість, що деякі з похованих могли мати зв'язок з регіоном Балтії, де були знайдені аналогічні археологічні знахідки.

Археологічні роботи на цьому кладовищі проводилися з 2017 по 2022 рік, проте повномасштабне російське вторгнення призупинило багато археологічних досліджень на території України.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що археологи зробили моторошне відкриття у мексиканській печері.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ