Норвегія

Може бути пов'язаний з Ярославом Мудрим: у Норвегії знайшли 1000-річний артефакт – фото

Shutterstock

Це відкриття зробили під час дослідження гір

У Норвегії чоловік із металошукачем знайшов 1000-річну золоту монету, на якій зображений Ісус Христос. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Він зробив це відкриття у муніципалітеті Вестрі-Слідрі, де досліджував гори. Цей тип дрібної монети вперше випустили близько 960 року нашої ери.

Один бік зображає Ісуса з Біблією, а другий – Василя II та Костянтина VII. Вони були братами, які правили у Візантійській імперії.

Відомо, що падіння західної половини Римської імперії сталося у 476 році, а Візантійській, чи Східній Римській імперії, вдалося проіснувати ще тисячоліття.

На думку вчених, цю монету викарбували приблизно між 977 і 1025 роками. На ній також є два написи, перший з яких латиною каже: "Ісус Христос, Цар тих, хто царює", а другий грецькою мовою: "Василь і Костянтин, імператори римські".

Археологам невідомо, яким чином артефакт потрапив на схил гори. Можливо, ним володів правитель Норвегії від 1045 по 1066 рік Гаральд III. Перед сходженням на престол він був стражником візантійського імператора, яким зазвичай дозволяли грабувати палац після смерті імператор.

Є версія, що монету використали як придане для одруження Гаральда III з дочкою київського князя Ярослава Мудрого Єлизаветою. Також вона могла слугувати для торгівлі.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що археологи зробили цікаве відкриття у Великій Британії.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ