Артефакти

На Київщині знайшли золотий скарб часів Гетьманщини – фото

Інститут археології НАН України

Золоті прикраси виявили у культурних нашаруваннях XVII-XVIII століть

У Білій Церкві проводили будівельні роботи, під час чого виявили артефакти давньоруського та козацького часів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Інститут археології Національної академії наук України.

Будівництво та дослідження на Київщині супроводжували члени Архітектурно-археологічної експедиції від Інституту археології. Золоті прикраси виявили у культурних нашаруваннях XVII-XVIII століть.

На думку вчених, цей скарб зберігся з часів Гетьманщини. Так, серед артефактів є 12 золотих прикрас загальною вагою приблизно 28 грамів. Вони зберігалися у невеликій керамічній посудині, де окрім золота був перламутровий бісер.

Ці прикраси допоможуть вченим у дослідженнях розвитку матеріальної культури українців часів козацької доби. Також відкриття демонструє, що ювеліри тих часів мали високий рівень майстерності.

"Знахідка скарбу ще раз демонструє важливість фахових охоронних археологічних досліджень під час будь-яких будівельних робіт у межах історичних міст – наш обов’язок відповідно до Європейської конвенції з охорони археологічної спадщини, який, на превеликий жаль, не завжди виконується. Факт виявлення подібних артефактів також добре ілюструє основну мету археології як суспільно важливої науки", – розповіли в Інституті археології НАН України.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що на Дніпропетровщині знайшли цікаві скам’янілості, яким може бути 200 млн років.

Дивіться також відео 5 каналу: Творчість чи глорізація імперської політики? У Запоріжжі вирішують долю пам'ятника композитору Глінці

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ