Щелепа

Яким чином доісторичні люди зберігали зуби рівними та здоровими – цікава відповідь вчених

Shutterstock

Це обумовлено кількома факторами

Науковці розповіли, чому доісторичні люди, яких часто знаходять археологи, мали зуби, яким могли би позаздрити сучасні люди. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFL Science.

Пращури сучасного мешканця мегаполіса не знали, як можна рівняти зуби брекетами, чистити їх зубною пастою або навіть видаляти зуби мудрості. Однак дослідження показують, що доісторичні люди часто мали так звану "голлівудську посмішку".

На думку вчених, це обумовлено ширшою щелепою, ніж у сучасних людей. У ході еволюції щелепа людина поступово скорочувалася, але кількість зубів залишилася тою ж самою, внаслідок чого вони притискаються один до одного.

Аналіз близько трьох сотень людських скелетів із різних куточків планети показав, що мешканці пізніших сільськогосподарських громад мали меншу нижню щелепу. Також її форма відрізнялася від форми ранніх мисливців-збирачів.

Ці метаморфози є свідченням радикальних змін у раціоні пращурів сучасної людини. Поки приблизно 12 тис років тому не з'явилося сільське господарство, доісторичні люди вживали м'ясо та жорсткі неприручені рослини, для пережовування яких потрібно було докладати значних зусиль.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як часто потрібно змінювати зубну щітку.

Дивіться також відео 5 каналу: ТОП ПРОДАЖНИХ ВІЙСЬККОМІВ. Хабарі в $, побиття підлеглих, дорогі подарунки. НАЙГУЧНІШІ ВИПАДКИ

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ