Мерзлота

Науковці оживили черв'яків, які понад 46 тис років провели у вічній мерзлоті – фото

Shutterstock

"Цей маленький хробак може бути віднесений до рекордів Гіннеса"

Науковці оживили черв'яків, які понад 46 тис років були заморожені у вічній мерзлоті Сибіру, передає "Дивогляд" із посиланням на Sky News.

Хробаки жили у період епохи пізнього плейстоцену. Понад 46 тис років істоти провели у вічній мерзлоті Сибіру. Вони перебували у замороженому стані на глибині 40 м.

Експерти повернули черв'яків до життя за допомогою води та їжі. Після цього істоти прожили менше місяця, але встигли започаткувати життя понад 100 поколінь нових черв'яків, розповів автор дослідження Теймурас Курчалія – почесний професор Інституту молекулярної клітинної біології та генетики Макса Планка в Німеччині.

"Тепер цей маленький хробак може бути віднесений до рекордів Гіннеса, оскільки він перебував у стані анабіозу набагато довше, ніж хтось думав. Те, що його можна було реанімувати через 46 000 років, мене приголомшило. Це схоже на казку про Сплячу красуню, але за набагато довший період", – відмітив Теймурас Курчалія.

Знавці розповіли, що сьогодні вкрай мало істот можуть бути схожі на тихоходок, нематодів та мікроскопічних водяних організмів (коловерток), які здатні вимушено перебувати у стані сплячки або криптобіозі через несприятливі для життя важкі умови навколишнього середовища.

 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені оживили "зомбі-вірус", який майже 50 тис років провів у вічній мерзлоті.

Дивіться також відео 5 каналу: КОЖЕН ДРУГИЙ українець ризикує стати жертвою торгівлі людьми. Інформаційна кампанія у метро Києва

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ