Тарас Шевченко

"Голос нації": експерти "оживили" голос Тараса Шевченка – відео

5 канал / Машина часу

"Відтепер кожен може почути те, як міг би звучати Тарас Шевченко на власні вуха!"

У креативному агентстві TABASCO за підтримки МЗС реалізували проєкт, направлений на реконструкцію голосу відомого українського поета Тараса Шевченка. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook Міністерства закордонних справ.

"До 30 річниці Незалежності України TABASCO за підтримки МЗС України реалізувало фантастичний проєкт із творчої реконструкції голосу найвідомішого українського митця", – сказано у повідомленні.

Агентство TABASCO у Facebook зазначило, що винайдення першого фонографу для запису та відтворення звуку датується 1877 роком. Тобто, через 16 років після смерті Тараса Шевченка, а тому у нас немає записів з голосом поета. На щастя, новітні технології можуть відтворити його.

"Відтепер кожен може почути те, як міг би звучати Тарас Шевченко на власні вуха!", – розповіли у креативному агентстві.

Тарас Шевченко
Тарас Шевченко
Фото: 112.ua

Для реалізації цього проєкту використали збережену посмертну маску поета, яка надала точну антропометричну інформацію про Шевченка. Також експерти скористалися архівними даними про зовнішність, голос і манеру поведінки поета.

"Результат – голос нації, який ожив, і демонстрація того, на що здатні креатив та сила ідеї!", – сказано у повідомленні.

Завдяки усім вищезазначеним даним фахівці створили 3D-модель голови поета і знайшли 108 осіб з відповідними їй параметрами. Потім вони встановили кореляцію між тілом, рисами обличчя і голосом, а нейромережею були обрані три найбільш репрезентативні особи.

Для реалізації проєкту витратили близько року та залучили до нього понад 150 експертів – програмістів, шевченкознавців, істориків і дизайнерів. За словами фахівців, реалізації цієї ідеї стала однією з найскладніших у їх практиці.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що Ілон Маск створить робота-андроїда, який робитиме за людей нудну роботу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ