Жінка посміхається

Вчені створили ліки для вирощування зубів – як це працює (фото)

Pixabay

Людство, можливо, відмовиться від імплантів і протезів

Науковці з Японії розробили препарат, завдяки якому люди зможуть вирощувати собі нові зуби. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Mainichi.

У рамках дослідження фахівці знайшли ген, відсутність якого збільшує кількість зубів у мишей. Білок під назвою USAG-1, який синтезує цей ген, обмежує ріст зубів.

Дослідницькій групі Катсу Такахаші вдалося розробити антитіло, яке блокує функцію білка, що обмежувала ріст зубів. Також було проведено експеримент за участю 218 мишей, які мали вроджену малу кількість зубів. Після прийому ліків у них почали прорізуватися нові зуби.

Далі вчені застосували розроблені ліки до тхорів, у яких між уже наявними зубами виріс додатковий сьомий передній зуб. У нього була та ж форма, а тому науковці припускають, що створений препарат спричиняє утворення зубів 3-го покоління.

Зараз триває робота з підготовки ліків для використання їх для людей. Коли вчені встановлять, що вони не зашкодять здоров'ю, то їх використовуватимуть для лікування дітей віком від 2 до 6 років із діагностованою анодонтією (відсутність зубів внаслідок дефекту їх розвитку).

Якщо проєкт буде успішним, то у майбутньому людство може припинити використовувати протези та імпланти. Замість цього, можливо, можна буде виростити власні зуби – треті за рахунком після молочних і корінних. Початок клінічних випробувань заплановано на липень 2024 року.

Раніше "Дивогляд" розповідав, чому не варто зберігати зубну щітку у ванній кімнаті.

Дивіться також відео 5 каналу: ЗАЕС – НЕ ЧОРНОБИЛЬ і НЕ ФУКУСІМА. Фахівці атомної галузі розвінчують міфи

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ